Кара для нападників на журналістів

Кара для нападників на журналістів

Суд відправив відстороненого голову правління державного «Укрексімбанку» Євгена Мецгера та директора департаменту інформаційної політики «Укрексімбанку» Володимира Пікалова під нічний домашній арешт у справі щодо перешкоджання роботі журналістів програми «Схеми» проєкту «Радіо Свобода». Це сталося ввечері 11 жовтня ц. р.


Речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі «Українській правді», співрозмовник УП в правоохоронних органах підтвердили цю інформацію.


«Наразі Голосіївський райсуд столиці обрав двом фігурантам справи запобіжний захід у вигляді нічого домашнього арешту на 2 місяці. Очікується рішення щодо третього підозрюваного», – сказала Надія Максимець.


За даними джерела УП, йдеться про Євгена Мецгера (заборона виходити з дому з 22-ї до 6 години ранку) та Володимира Пікалова  (з 21.00 до 6 години). Прокуратура клопотала про їхній цілодобовий арешт.


Третьому фігуранту справи – відстороненому директору департаменту банківської безпеки «Укрексімбанку» Ігорю Тельбізову, якому оголошено підозру в умисному вчиненні насильницьких дій щодо журналістів, – суд обрав у якості запобіжного заходу особисте зобов'язання. Строк усіх запобіжних заходів – до 5 грудня 2021 р. 


ого ж дня Євген Мецгер написав заяву за власним бажанням про звільнення з посади, а Наглядова рада «Укрексімбанку» до обрання нового керівника призначила тимчасового керуючого установою.


«Прецендент! Мільярди, якими оперував керівник великого банку, не стали індульгенцією за напад на журналістів.


Звільнення з посади. Підозра від поліції. Домашній арешт. І очікування вироку. Неймовірна історія захисту прав українських журналістів.


На фоні величезної фізичної агресії та атмосфери цькування, на фоні безкарності маємо переможну історію, яка може зробити професію журналіста безпечнішою в Україні. Адже місцеві політики, підприємці, керівники магазинів та ресторанів, які застосовують силу до «незручних» журналістів (а щороку НСЖУ фіксує в межах 70-80 інцидентів застосування сили до журналістів), мають наочний приклад покарання за перешкоджання працівникам ЗМІ. І навіть, якщо пан Мецгер на фінал історії отримає лише штраф, втрата ним великої посади та фінансової влади – має зупиняти громадян від порушення прав журналістів.


Кожен напад на журналістів в Україні має викликати громадський осуд, а через правоохоронну та судову систему – невідворотнє та вагоме покарання»,  відреагував на подію Голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

Ольга ДАНИЛЮК.

На фото програми «Схеми»: Ігор Тельбізов і Євген Мецгер під час нападу на журналістів.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (7) - 63.6%
Пізно (1) - 9.1%
Яка різниця? (1) - 9.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 9.1%