Архів. 13.10.2021 р.

Архів. 13.10.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


40 років тому

Торжество атаки

«У черговому календарному матчі Чемпіонату СССР в українській зоні Другої ліги луцьке «Торпедо» вдома не  залишило ніяких шансів чернігівській «Десні» – 2:0. Голи забили після пасу Юрія Самошкіна головою Олександр Фролов, а після порушення правил на Андрієві ФедецькомуОлександр Кулішевич (із пенальті). Перемога дозволила лучанам після 36 матчів набрати 38 очок і піднятися на 9 місце в таблиці. А лідирує криворізький «Кривбас» – 55 очок».

(«Молодий ленінець», 1981 р.).


30 років тому

Кравчук, Бородчук і закон

«9 жовтня. Питання референдуму. Виступив і я. Леонід Кравчук маніпулював залом, як хотів… Також приїздив у м. Київ Володимир Бородчук. Раніше на Волині він був начальником УВС. Але КҐБ сфальсифікував справу, перевели в м. Чернігів на значно нижчу посаду. Вже реабілітований, але на посаді не поновлений. Треба розібратися (згодом полковник Володимир Бородчук таки повернувся в м. Луцьк, знову став начальником УВС і отримав звання генерал-майора, – ред.). Нарешті прийнятий і Закон про пресу».

(Андрій Бондарчук. «Хроніка волинського «камікадзе», 2012 р.).


20 років тому

«Мареничі» в мільйонера

«Голосисте тріо «Райдуга» відоме не лише в м. Ковелі, але й далеко за межами Волині. «Це наші ковельські «Мареничі», – з теплотою відгукуються про них прості люди. Визнання справедливе, адже Світлана Осокіна, Жанна Будкова і Оксана Мулярчук натхненно виконують найвишуканіше музичні мелодії. Вони часто гастролюють нашою державою, а недавно гостювали в Німеччині, де жили в одного з місцевих мільйонерів. Після почутих пісень німець сказав: «Так співає тільки Україна!».

(«Досвітня зоря», 2001 р.).

На фото: співає тріо «Райдуга».


10 років тому

Порятунок садиби Косачів

«Голова Виконкому Волинської обласної Ради депутатів трудящих А. Мізюк 26 серпня 1952 р. підписав рішення обради «Про впорядкування будинку поетеси Лесі Українки». Оскільки зруйновані внаслідок бойових дій 1941-1944 р. споруди не були належним чином відновлені навіть після рішення депутатів облради від 5 листопада 1948 р., зобов’язано Виконком Ковельської районної Ради депутатів трудящих (тов. Мілаш) провести ремонт будинку поетеси Лесі Українки, Обласний відділ у справах культурно-освітніх установ (тов. Абаканович) виділити для цього 3 тис. рублів, а Обласний фінансовий відділ (тов. Маркова) – профінансувати вище означену суму. Тож уже у 1952 р. у відновлену музей-садибу Косачів приїхав письменник Максим Рильський, а наступного – Олесь Гончар».

(«Волинська газета», 2011 р.).


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%