А що буде після «дємбєля»?

А що буде після «дємбєля»?


У Княжому граді Міністерство оборони України нарешті добудувало 44-квартирний житловий будинок та урочисто вручило захисникам України ордери на квартири. Але житло – службове, і після завершення військової служби його доведеться звільнити?


14 жовтня 42 військовослужбовці Володимир-Волинського гарнізону отримали ордери на службове житло. Будинок на вул. Академіка Глушкова тилові армійці зводили 12 років, нарешті – добудували і здали в експлуатацію. 14 жовтня урочисто вручили ордери на житло. Щасливчики, які отримали від держави дах над головою, демонстрували радість. Але кожен із них задумався: а що буде після «дємбєля», коли доведеться залишити військову службу, або в разі переведення в інший гарнізон?


Серед тих хто отримав житло – 35 військових з 14-ї Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, решта – військові з Зенітно-ракетного полку.


Колеги з телеканалу «Суспільне. Волинь» побували на урочистостях, зняли про це репортаж і написали на сайті таке.:


«Зі слів командира бригади підполковника Олександра Охріменко, у новобудові 9 однокімнатних, 16 двокімнатних, 18 трикімнатних і одна чотирикімнатна квартири.


Багато військовослужбовців стояли в черзі на житло більше 25 років. Військовослужбовець 14 ОМБр Павло Чижевський каже: перебував на квартирному обліку 20 років, нині отримав ключі від двокімнатної квартири.


Військовий має статус учасника АТО/ООС, брав участь у звільненні м. Лисичанська, був одним із тих, хто вийшов з Іловайського оточення. Розповідає: у новій квартирі мешкатиме з дружиною та чотирма дітьми:

«Дочекалися, разом із родиною, будемо тепер жити. Все подобається».


Документи та ключі від службових квартир військовим вручили під час урочистостей. Родина Борисюків мріяла з'їхати зі зйомного житла 15 років.


Після офіціозу подружжя одразу поїхали оглядати нове житло. Олександр Борисюк отримав двокімнатну квартиру. Зі слів дружини Наталії Борисюк, в одній з кімнат облаштують дитячу для двох доньок.


«Це для нас велике щастя, отримати службову квартиру. Ще й в такий день отримали. Думаю ми тут все облаштуємо і вже до Нового року хоче сюди в'їхати», – розповідає військовослужбовець.


За словами керівниці служби зв’язків із громадськістю 14 ОМБР Надії Замриги, військові мають право проживати в службових квартирах. Каже: якщо особа переводитиметься в іншу частину або вийде на пенсію, то рішення про передачу чи приватизацію квартири прийматиметься згідно із чинним законодавством».


І ось тут криється найбільша загроза для тих, хто отримав службове житло. З одного боку, армійське відомство вчиняє правильно, коли надає військовослужбовцям лише службове житло, адже багато генералів та старших офіцерів за період перебування в ЗСУ встигають отримати по кільканадцять квартир у різних містах України, тоді як більшість їхній підлеглих – жодного квадратного метра.


З другого, контракти з офіцерами укладаються на 5 років, із сержантами та рядовими – на 3. Ніхто не дає гарантії, що після закінчення терміну їхньої дії кожен продовжить службу: можуть бути різні обставини, включно з конфліктними ситуаціями в підрозділах між командиром та підлеглим або виходом на пенсію. І тоді колишній захисник України та його родина опиняться на вулиці, віддавши свою квартиру іншим?


В усякому випадку, головне, що багатостраждальний 44-квартирний будинок на вул. Академіка Глушкова в Княжому граді таки здали в експлуатацію. «Волинська газета» неодноразово повідомляла про порушення та зловживання під час його спорудження, а тепер рада сповістити, що довгобуд перетворився на новобудову.


Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Суспільне. Волинь»: будинок, де військові отримали службове житло.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%