Створити державний фонд розвитку місцевих ЗМІ

Створити державний фонд розвитку місцевих ЗМІ


20 жовтня 2021 р. Волинська обласна рада на позачерговому сесійному засіданні проголосувала за Звернення до Кабінету Міністрів України щодо створення Державного фонду розвитку місцевих засобів масової інформації та здійснення інших, невідкладних для розвитку місцевих масмедіа, заходів.


Проєкт рішення після клопотання Секретаря НСЖУ, головного редактора «Волинської газети» Володимира Данилюка та висновків Постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку вніс голова облради Григорій Недопад.


Підтримуючи та розвиваючи ініціативу колег із Черкаської обласної ради, волинські депутати закликають Кабінет Міністрів України на чолі з Денисом Шмигалем розробити Державну програму підтримки друкованих ЗМІ в Україні, передбачивши у ній першочергові заходи, спрямовані на вирішення важливих  питань.


Серед них – «створити дієву систему соціальної підтримки та правового захисту журналістів (працівники ЗМІ нерідко ризикують життям, перебуваючи у зоні бойових дій, епіцентрі техногенних катастроф, вогнищах епідемій тощо)», «оголосити «податкові канікули» для медіапідприємств до кінця карантинного періоду та розглянути можливість щодо надання засобам масової інформації пільгових кредитів для їх розвитку», «накласти мораторій на підвищення тарифів на передплату і доставку періодики до кінця 2023 року (або встановити пільгові тарифи на зазначені цілі)», «внести зміни до чинних нормативно-правових актів про включення друкованих ЗМІ до переліку соціально значущих продуктів», а також – «удосконалити механізм виконання норм законодавства про порядок висвітлення діяльності органів влади і місцевого самоврядування на рівних (паритетних) засадах, передбачивши, у тому числі, обов’язковість оприлюднення рішень органів влади у друкованих ЗМІ».


Крім цього, депутати Волинської обласної ради закликають Кабмін до безумовного виконання Закону України «Про реформування державних і комунальних ЗМІ» у частині виплати реформованим газетам державної фінансової підтримки, котру було обіцяно кілька років тому, але так і не здійснено.


Наш кор.

На фото Романа УСТИМЧУКА:  герб і прапор Волинської області та державні символи України у приміщенні, де відбулася сесія обласної ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (7) - 63.6%
Пізно (1) - 9.1%
Яка різниця? (1) - 9.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 9.1%