Архів. 20.10.2021 р.

Архів. 20.10.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


115 років тому

Прокламації та жандарми

«Доповідаю Вашому високоблагородію, що унтер-офіцером залізничної станції «Луцьк» Південно-Західної залізниці Кєркорскім затримано дворянина Тадуеша Лабєнского та селянина Віленської губернії Казіміра Осипова-Гребенка, котрі прибула за залишеним напередодні в вагоні 3 класу чемоданом, в якому знаходилися нелегальні прокламації на російській та єврейській мовах. Згадані особи затримані та наразі утримуються під вартою в Луцькому замку. Командир Особливого корпусу жандармів підполковник Шмаков».

(«Луцьку 900 років. Збірник матеріалів і документів, 1985 р.).


90 років тому

Мова і собор

«Москалі та їхні прихвосні  допустилися цілого пакету хуліганських вибриків, порушення ієрархічної субординації й узагалі чинів церковних, які можна охарактеризувати як «кощунство». Вони мали намір сфальшувати опінію парафіян собору в Рівному за Службу Божу українською мовою, але їх спіймали на гарячому та перешкодили».

(«Волинські дзвони», 1931 р.).


80 років тому

Козаки і німці

«Багато німецьких офіцерів знаходило гідне місце і в козацькій армії, декотрі з них доходили до високих становищ. І так прусак Адам Цернікав став за Гетьмана Самойловича (1672-1687 рр.) адміністратором усіх твердинь Запорозької держави, яких систему він сам і розбудував. Це красномовний приклад вікопомних взаємин Великонімеччини та України».

(«Український голос», 1941 р.).

На фото: Іван Самойлович (другий зліва) в меморіалі «Молитва за Україну», м. Батурин.


70 років тому

Нова дорога

«В 1951 р. була завершене спорудження нової автомобільної дороги від м. Нововолинська до м. Володимира-Волинського.  Вона стала продовженням розвитку транспортної інфраструктури цього району, адже пролягла і залізнична вітка від станції Іваничі до нововолинської станції «Центральна», а також під'їзні колії до всіх працюючих шахт».

(«Шахтобудівник», 1951 р.).


60 років тому

До перемоги комунізму

З виступу бригадира Бригади комуністичної праці Луцької швейної фабрики імені Радянської армії тов. К. М. Левчук на ХХІІ зіїді Комуністичної партії України. Проект Програми нашої рідної партії ми читали всім колективом із великим піднесенням. Які прекрасні перспективи, яке прекрасне майбутнє чекає нашу країну! Початок цього прекрасного ми вже бачимо сьогодні. Взяти хоча б наше місто Луцьк. Із невеличкого, забитого колись містечка, він став великим промисловим і культурним центром… Наш робітничий клас готовий виконати найскладніші завдання, бо він сповнений твердої віри, що партія веде до перемоги комунізму».

(«Радянська Україна», 1961 р.).


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (507) - 88.3%
Пізно (18) - 3.1%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (18) - 3.1%