Чорноморськ, «Вільнюс», Поті… Саакашвілі

Чорноморськ, «Вільнюс», Поті… Саакашвілі


Колишній Президент Грузії, громадянин України, лідер опозиційного руху Міхеїл Саакашвілі у важкому стані перебуває в тюрмі м. Руставі. Незалежний консиліум лікарів закликав перевести його на лікування в госпіталь, адже оголошене голодування загрожує життю ув'язненого. Замість того, щоб рятувати Президента, нинішня грузинська влада розслідує, як він узагалі потрапив у Грузію.


Як інформує портал «Цензор. Нгет», Прокуратура Грузії 20 жовтня, майже через 3 тижні після події, заявила:


«28 вересня, приблизно о 23:00, з українського порту Чорноморськ до порту Поті прибуло судно «Вільнюс». З цього судна 29 вересня о першій годині ночі спустився трейлер із причепом, завантажений молочними продуктами».


У прокуратурі стверджують, що в причепі переховувався Міхеіл Саакашвілі, який вже на території порту пересів у кабіну водія:

«Цими діями Міхеіл Саакашвілі в обхід державного контролю незаконно перетнув державний кордон Грузії».


Згідно з інформацією прокурорів, Міхеіл Саакашвілі приблизно о 02:15 пересів до іншого транспортного засобу – легкового автомобіля марки «Мерседес». В інформації сказано, що цієї самої ночі він і три людини, які допомагали йому, добралися до се. Тквірі Абашського району (край Самегрело – Верхня Сванетія), звідки пізніше він виїхав на автомобілі «Ford Transit» у бік Батумі, а потім чомусь повернувся назад.


До м. Тбілісі Міхеіл Саакашвілі дістався вже на світанку 30 вересня на тому самому транспортному засобі з причепом, в якому перебував на борту судна «Вільнюс».


Прокуратура Грузії пред'явить Міхеілу Саакашвілі звинувачення в незаконному перетині грузинського кордону. Як повідомив журналістам до входу в Руставську в'язницю прокурор Леван Вепхвадзе, для пред'явлення цього звинувачення є багато матеріалів.


14 жовтня в м. Тбілісі відбувся масовий мітинг прихильників Міхеіла Саакашвілі з вимогою негайного його звільнення. В акції взяло участь понад 80 тис. людей.


Крім цього, Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада докладає всіх можливих зусиль задля звільнення Міхеіла Саакашвілі, який повідомив, що «фактично є особистим в'язнем Путіна».


Радіють його ув'язненню хіба що в Кремлі. Правитель РФ Владімір Путін з цього приводу сказав ще в 2017 р. у відповіді на запитання журналістки Ксенії Собчак про переслідування опозиції в Росії:


«З приводу тих людей, яких ви згадали (Собчак і Алєксєй Навальний, – ред). Ось вже ставили тут питання про Україну. Ви хочете, щоб у нас по площах бігали десятки таких Поро... вибачте, Саакашвілі (можливо, він хотів сказати Петро Порошенко, але оскільки той був ще Президентом України, то перевів стрілки на Саакашвілі, – ред.)? Ось ті, кого ви назвали, це Cаакашвілі, тільки в російському виданні. Ви хочете, щоб такі саакашвілі дестабілізували ситуацію в країні? Щоб ми переживали від одного майдану до іншого? Щоб у нас були спроби державного перевороту? Ви хочете все це повернути?».


Тому як би нинішня влада Грузії на чолі з президенткою Саломе Зурабішвілі (заявила: «Я ніколи не помилую Саакашвілі!»), главою уряду Іраклі Гарібашвілі та керівником парламенту Кахою Кучавою не говорила, що переслідує Міхеіла Саакашвілі про міфічні кримінальні злочини десятилітньої давності, навіть зовсім далеким від політики людям зрозуміло, що це – виконання замовлення Кремля на знищення Міхеіла Саакашвілі і повернення Грузії в фарватер Росії.


Роман УСТИМЧУК.

На фото з відкритих джерел: вантажо-пасажирський пором «Вільнюс», збудований у 1987 р. у Німеччині та зареєстрований у литовському порту Клайпеда, котрий курсує в Чорному морі від Чорноморська до Батумі  і на борту якого ніби то Міхеіл Саакашвілі нелегально прибув у Грузію.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (7) - 63.6%
Пізно (1) - 9.1%
Яка різниця? (1) - 9.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 9.1%