Понад 2 млн дерев

Понад 2 млн дерев За минулий тиждень лісівники Волині в рамках президентської програми «Зелена країна»під час лісокультурницької акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом» посадили 118,4 га лісових культур. Було висаджено 671432 деревець сосни, дуба, модрини, берези, інших деревних порід. А загалом в рамках Президентської програми «Зелена країна» на Волині висаджено понад 2 млн деревець. В акційних заходах, попри лісівників, активну участь беруть учні та вчителі шкіл, студентська молодь, представники громадськості та влади. 


У ДП «Маневицьке лісове господарство» акція проходила під девізом «Діти –наше майбутнє! А мрія наших учнів з шкільного лісництва – могутній зелений ліс!»
Вихованці шкільного лісництва Галузійського ліцею вже не вперше садять ліс. Та цього разу, дізнавшись про програму Президента України «Зелена країна», з більшим інтересом та відповідальністю взялись до доброї справи. 
З лісничим Галузійського лісництва В.В. Снітком та своїми наставниками-вчителями М.В.Неродик, В.Г. Дерчун, керівником шкільного лісництва Г.А. Адамлюк вони висадили 6400 сіянців сосни у кварталі 11, виділі 1. 
Роботи проводились з дотриманням усіх вимог техніки безпеки праці та правил висадки молодих дерев. Погода посприяла, робота була зроблена, усі отримали море позитивних емоцій та гарний настрій. На карті відтепер з’явився рукотворний юннатівський лісок площею в 1га. Ростиме він у лісових угіддях Галузійському лісництві.
А їхні ровесники з Вовчецького ліцею садили ліс на землях Куклинського лісництва цього ж державного лісогосподарства. У кварталі 8, виділі 14 вони створили 0,7 га лісових культур, посадили 5600 саджанців сосни, дуба та берези. 
Тим часом лісівники ДП «Горохівське ЛМГ» та працівники Берестечківського ОТГ висадили 7000 тисяч сіянців дуба звичайного на площі 2,1 га. 
– Безперечно, відновлення лісу – це наша робота, – каже головний лісничий ДП «Горохівське ЛМГ» Віталій Півовар. – Та коли до неї залучається більша кількість людей, це вдвічі приємніше і набагато більше відповідальності за збереження та охорону висадженого молодого лісу. Дуже приємно, що участь у лісокультурних кампаніях беруть наші громади, адже такі акції спрямовані на зміцнення турботи про ліси майбутнього.
Взяли участь у президентській акції також лісівники Крушинецького та Гупалівського лісництв ДП «Прибузьке ЛГ». Вони відповідно садили ліс у кварталі 13, виділі 11 та кварталі 31, виділі 8.
Працівниками ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» створено 12,5 га лісових культур. Всього висаджено 65,34 тис. сіянців сосни, берези, дуба, ялини, в тому числі на території Видертського лісництва у кварталі 53, виділі 13 створено 0,3 га лісових культур, висаджено 1,58 тис. молодих деревець.ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» у Полицівському та Кримнівському лісництвах також залучили до участі юннатів. У Полицівському лісницві алею висаджували лісничі та члени шкільного лісницва зі своєю вчителькою- керіником Валениною Василівною Шумик.
Посадили по 10 деревець дуба звичайного, берези повислої та дуба червоного. Лісівники Кримнівського лісницва озеленювали береги водосховища «Луг» та садили алею у с. Воєгоща. До акції долучилися староста Воєгощанського старостинського округу, учні школи з вчителькою Наталією Павлівною Ковальчук. Висаджено 25 деревець дуба червоного та 5 ясенів.
Працівники ДП «СЛАП «Рожищеагроліс» збільшували площу лісових насаджень в угіддях Стирного лісництва (кв.65,вид.17, 0,7 га). А в Рожищенському лісництві ДП «Ківецівське ЛГ» (квартал 26, виділ 25) разом з працівниками лісової охорони ліс садили школярі.
ДП «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Ратнеагроліс» в угіддях Турського (квартал 26, виділ 25) та Заболоттівського (квартал 45, виділ 21 створили відповідно 1,5 га та 0,9 га лісових культур.
Велику толоку організували працівники ДП «Ратнівське ЛМГ». Понад 40 лісівників створили 5,5 га лісу, висадивши 26500 саджанців головних лісоутворюючих порід. Працівниками цього ж підприємства на площі 5,5 га також висаджено ще 14000 шт деревець. Ліс садили також в угіддях Гірницького (кв.57, вид. 34, 1,5 га) та Кортеліського (кв.23, вид.4, 0,9 га та кв.23, вид 4, ),9 га) лісництв.
Ратнівські лісівники також допомагали озеленювати подвір’я школи та дитячого садочка села Жиричі Ратнівської ОТГ. Там висаджено 865 декоративних деревець та кущів, вирощених розсадником ДП «Ратнівське ЛМГ».Вихованці Дубівського учнівського лісництва, що діє на базі ДП «Ковельське ЛГ», разом з інженером лісових культур та майстром лісу цього лісогосподарства створили нову алею, доповнили лісовими та декоративними деревцями місцевий парк.
Лісівники також побували у школах, розповіли про акцію Держлісагентства «Створюємо ліси разом», яка проходить в рамках Президентської програми «Зелена країна». Зокрема, до гуртківців Любешівського учнівського лісництва завітала інженер лісових культур ДП «Любешівське ЛМГ» Віра Оласюк. Разом спланували свою співпрацю та участь в президентському проєкті. А ще провели спільне заняття, на якому знову опрацьовували авторський посібник М.А.Зведенюка «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини». Ця книга посіла особливе місце в бібліотеці шкільного лісництва серед всієї науково- методичної літератури на природоохоронну та лісівничу тематику. Ці підручники люб’язно дарують юним лісівникам працівники ДП Любешівське ЛМГ та обласна організація Товариства лісівників України.А в обласному лісівничому молодіжному центрі цікаво та змістовно провели еко-день учні 6 та 7 класів Тростянецької школи. Пізнавальний «лісовий» урок для них провела керівник-координатор Центру Валентина Юхимчук. Школярі дізналися не тільки про роботу лісівників, а й як створюються ліси.
Лісівники разом зі своїми юними помічниками планують висаджувати одно- і дворічні сіянці деревних та чагарникових порід в рамках акції «Створюємо ліси разом». До речі, кожен може долучитися до цієї масштабної еко-ініціативи та взяти участь у посадці зелених насаджень.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
   

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%