Народження традиції

Народження традиції

Минулої суботи група компаній «Континіум» по вулиці Рівненський, що навпроти «Модерн-Експо» (Липини, вул. Миру, 7), ввела в експлуатацію житловий комплекс «Стайл-Ап». На святі побували і журналісти «Волинської газети».

Випав гарний сонячний день. Один за одним у дворик заїжджають автомобілі. Грає музика. Ведучий Роман Скулинець з діджеєм Владиславом Скулинцем запрошують гостей до участі в локаціях. А їх тут – на всяк смак: для гурманів – кава, для дітей – майстер-клас від народної майстрині Катерини Федончук й вистава аніматорів, фотозони, красива будинкова територія. Мандруємо нею. Захоплюємось підстриженими зеленим моріжком, паркувальними місцями – їх мають усі-всі мешканці будинків, подвір’я з сакурами і декоративними райськими яблуньками, сосонками та ялинками. Ажурні доріжки ведуть до дитячих майданчиків та спортивного комплексу, що розмістилися між обома будинками. Кожен майданчик має свої особливості, навіть кольором покриття відрізняється – жовтий, синій і червоний. Малеча буде задоволена, будівельники передбачили для їхніх потреб найкращі локації і цікаві ігрові міні-містечка з красивими і зручними машинками, потягами, каруселями, гірками... Прихильники здорового спорту мають найсучасніші тренажери. 

Не обминули ми своєю цікавістю і самі житлові будинки. Дуже круті під’їзди, якісні сходові клітки, добротні кімнати. Щоправда, останні доведеться кожному доробляти згідно своїх побажань та можливостей – і простінки вбудовувати, і про відповідну побутову техніку подбати. Та володарі квартир тим не переймаються.
Людмила Бондарук каже: «Моя квартира ще в процесі модернізації та облаштування. Буде зроблений ремонт. Сама ж прибудинкова територія вже готова для проживання, дуже гарна, має прекрасні краєвиди і локації.  Знаю, що будівництво було виконано дуже якісними будівельними матеріалами, тому я і вибрала саме цей проєкт, і цей будинок». 
Людмила Бондарук працює регіональним представником фірми «Феразіт» у Волинській області, що займається продажем будівельних сумішей і матеріалів, тож знає ціну якості і, зокрема, цим будовам.
– Мені дуже подобаються дитячі майданчики, – каже вона. – Це родзинка двору. Вони надзвичайно гарні і якісні. І територія озеленена, впорядкована, прибрана. Відколи збудували будинки, тут весь час підтримується ідеальний порядок. Тим паче, що ця територія охороняється, відділена від проїжджої частини звукостримуючою скляною огорожею.  Я задоволено. Чи буде ОСБ, цього ще не знаю. 
Менеджери з продажу житлового комплексу «Стейл-Ап» Вікторія Ярошик, Софія Аврамук, Наталія Зв’ягіна роздають лотерейні білети: «Буде розіграш призів». На території комплексу вже зібралися щасливі власники квартир, журналісти. Працівники групи компанії «Вок» пригощають усіх бажаючих гарячим глінтвейном, кавою, хотдогами. 
– Цей житловий комплекс від групи компаній «Континіум» у Луцьку є першим, – розповідає менеджер з продажу житлового комплексу «Стейл-Ап» Вікторія Ярошик. – Це закрита клубна територія. Сьогодні у нас свято, урочиста подія по здачі першої та початку будівництва другої черги. А також день народження самого житлового комплексу. Нам сьогодні виповнюється два роки. І ми святкуємо!.. На сьогоднішньому святі облаштовані декілька локацій. Це футкопи – чай, кава, хот-доги.  Фотозона. Там потрібно сфотографуватися, зробити в інстаграмі позначку «Стайлак» і відповідно відмітитися. Наступна зону – для дітей з майстер-класом та аніматорами. 
– Які подарунки чекають на власників квартир? – цікавимося.
– Подарунки досить різні – парасолі, екосумки і ще багато корисних для дому речей.
– Нашу увагу привернули ці незвичні дерева... – звертаємо увагу на декоративні і досить дороговартісні деревця.
– Там є райські яблуньки з плодами, ялинки і сосонки. Тут прикладено багато зусиль до озеленення і організації самого ландшафту. Бачите, є й кора дерев на прибудинкових зонах, а перші поверхи – із терасами, мають оригінальне сучасне озеленення.
Настає мить урочистого відкриття житлового комплексу. Стрічку перерізають генеральний директор групи «Континіум» Олег Галущак та керівник девелоперського бізнесу групи «Континіум» Микола Білецький.
– Ми, як і всі, любимо Луцьк, – звертається до присутніх Олег Галущак. – Коли у Луцьку з’являється щось нове, від цього нам, лучанам, дуже приємно. Всі знають, що група «Континіум» – це бізнеспроєкти. Хочеться, щоб частиною їх економічної складової була ще й інша – соціальна. Наше місто всі знають як чисте, затишне, і нам хочеться, щоб воно було ще й стильне і сучасне, як і всі люди, які тут зібралися. Сподіваюся, що саме цей комплекс буде відповідати цим стандартам, про які кажу. І сподіваюся, що тут так само житимуть добрі, сучасні, стильні люди і будуть відновлювати ті гарні традиції, які колись у нас були: хорошого сусідства, гарних пікніків на вулиці, вранішнього кавування у себе на терасах. Це передбачає цей комплекс. Бажаю гарно жити і змістовно проводити свій час. Ми ж, працівники «Континіуму», любимо свій Луцьк.– Червону стрічку можна передати у музей житлового комплексу, ми ж патентуємо День народження будинків №1 і №2, – мовить ведучий святкового дійства Роман Скулинець. І в цім є доля правди, адже досі подібного свята у Луцьку чи й в усій Україні не було. Тепер буде. Так народжуються нові традиції від групи «Континіум».
Роман Скулинець тим часом заповзявся перезнайомити між собою мешканців обох будинків. 
– Розбиваємось зараз по парах, саме з тими людьми, кого не знаємо, – підохочує, коли за його командою жильці обох будинків зібралися групками. –  Не соромтеся. Перший крок потрібно робити комусь уперше. 
І ми стаємо свідками, як спершу жінки і чоловіки, а відтак і діти хто парами, а хто й сім’ями заводять розмову, подають одне одному руки і навіть обнімаються. Фотографуються, щось жваво обговорюють.
– Знайомимось, спілкуємось, розповідаємо цікаві історії, – викликаючи до мікрофону сміливців, ускладнює завдання ведучий свята. – По 20-30 секунд на розповідь про себе і зміна сусідів. 
Він перевіряє, чи знають жильці  цих житлових будинків, які найближчі школи, крамниці, заправки. 
До своїх співмешканців звертається житель квартири №36 Ростислав, вітає усіх зі святом житлового комплексу. 
Ми віднаходимо хвилинку часу і запрошуємо до розмови генерального директора групи «Континіум» Олега Галущака.– Тут закладена дуже класна сучасна містобудівельна концепція. Будинок – це дуже добре, але коли ці будинки ще й поєднані і є відчуття  того, що ти перебуваєш в якомусь особливому соціумі і в тебе є прекрасні сусіди, це відчуття благополучності зростає. Приємно бачити таку креативну ідею від команди «Континіуму». Добра організація свята, є шарм – й ігри, і пригощання, й знайомство мешканців житлового комплексу.
– Мені приємно, що ви відзначили, що у нас є креатив і шарм, – каже на це Олег Ігорович. – Це завжди було в «Континіумі». Наш покійний аукціонер Ігор Єрємєєв і теперішній аукціонер Степан Івахів сформували серед наших співпробітників таку сентенцію: «Хто як працює, так і відпочиває».  Переконаний, що в цих будинках будуть жити молоді сучасні люди, які хочуть розвиватися, працювати і так само умітимуть дорожити своїм вільним часом, цим шармом, які ми заклали у це будівництво, душевністю і щирістю. Бажаю, щоб вони вміли тут жити, насолоджуватися, відпочивати, вранці правильно пити каву, увечері збиратися сім’єю чи й з сусідами на барбек’ю. Адже життя – це сусіди, друзі, рідня. Нам хотілося, щоб саме такі сімейні, родинні та добросусідські цінності вони змогли тут реалізувати, бо «Континіум» – це висока, найкраща культура. Я в «Континіумі» працюю двадцять років. Коли прийшов у цей колектив, перша думка була: «Хочу, щоб це була моя сім’я, мій соціум». Ті, хто працює в «Континіумі», – дуже сучасні люди. І якщо ми будемо здатні окрім того, що реалізуємо бізнесові проєкти і заробляємо гроші, ще й запроваджувати сучасну культуру будівництва, і культуру нашого континіумівського спілкування, це буде дуже круто. Для нас, для міста Луцька і для людей.

– Пане Олеже, не сумніваємося, що будинки зроблені за найсучаснішими технологіями. Вражає ваш підхід до озеленення території – газони, сакури, декоративні і оригінальні фруктові деревця, доглянута територія. Щоб створити такі газони, потрібно вкласти чимало праці, талану і коштів... 
– Можна було б на цьому зекономити, але ця модерна життєлюбна ідея варта цих витрат. Без усіх цих деталей наше будівництво, а це й газон, бруківка, дитячі і спортивний майданчики, оригінальні ялинки, сосни, фруктові деревця, було би позбавлене такого шарму, душі, родинного затишку.

– Насправді, дуже модерний і сучасний підхід... Скажіть, чи задумувались ви, будуючи цей комплекс, для кого він буде, хто тут житиме? Бізнесмени, айтішники, багаті, старші, молоді?
– У моєму розумінні, вік не має значення. Це може бути як пара двадцятирічних, так і 70, 80 і 90 років. Найголовніше, щоб люди вміли насолоджуватися життям і радіти від деталей. Щоб були креативними. А креативними можна бути і в 60, і 70. І сучасним можна бути у 60 і 70.– Ця впорядкована територія, мабуть, задаватиме й відповідні стандарти – гарної поведінки, стильного одягу...
– Так і є. Культура поводження. Культура у під’їзді, на вулиці.  З таких деталей складається і поширюється культура.

– Скільки буде тут будинків у майбутньому?
– До цих двох додадуться ще вісім. 

– За скільки років плануєте збудувати цей комплекс?
– Старатимемось вкластися у чотири роки.

– Що ще планує «Континіум» зробити для Луцька?
– У нас є ще ряд масштабних і гарних проєктів для міста Луцька і його околиць. Ми скоро зробимо пресреліс і покажемо нові презентації. Це будівництво – лише перший крок. Якщо вам це подобається, то наступні проєкти будуть ще кращі, їх плануємо здійснити біля нашого «Порт-Сіті» і «Там Таму». Планується і житлова, і комерційна забудови. Нові сучасні будинки і котеджі.  

– Команда «Континіуму» потужний гравець на ринку України – в бізнесі, будівництві, креативності життя.
– «Континіум» розвивається динамічно, життя нас змушує орієнтуватися на великі центри. На Київ, столицю. Ми розуміємо, що там творяться основні бізнеспроцеси для великих потужних кампаній, якими ми являємось. Ми не можемо бути не в цьому процесі, не в цьому соціумі і не в цих локаціях. Але ми всі, топ менеджери, акціонери кампанії, проживаємо у Луцьку. Наші будинки у Луцьку. І ми пишаємося тим.  

– Чи нема у вас якогось особливого проєкту?
– Біля нашого торгового центру «Там Там» і «Порт-Сіті» буде будуватися нова третя черга сучасного будинку для міста Луцьк.  
Поспілкувалися ми і з головним фінансовим директором проєкту житлового комплексу «Стайл-Ап» Володимиром Онишком.
– Вважаю, що цей проєкт – чудовий, якісний, – каже Володимир Петрович. – Ви самі бачте, наскільки ми, як забудовники, відповідально віднеслися до організації простору, утеплення будинків, енергоекономічного забезпечення.

– Справді унікальний, європейський проєкт. Хотілося б дізнатися, наскільки фінансово він вам був підсильний? Континіум не бідна фірма, але ви зважилися вкласти ці гроші не лише у житловий комплекс, а й культуру життя.
– Собівартість недешева. Але ми вирішили так зробити, щоб люди, які в нас купуватимуть квартири, були задоволені. Менше витрачали при експлуатації.

– Розвиток технологій розвивається. Навіть за останній рік пішов різкий стрибок на метал, будівельні матеріали. Чи позначиться це на вартості житла?
– Згоден з вами. Але в нас є зручна програма на виплату – розстрочка. Тому людина може вкластися на перших етапах будівництва, а далі виплачувати вартість житла впродовж кількох років. Ті люди, які цим скористалися, економічно виграли.

– Надалі ціни будуть зростати?
– Будемо іти в ногу з ринком.

– А якщо говорити про наступні вісім будинків, які ви плануєте тут будувати? Як людям увійти у вашу програму на початку будівництва? Як до неї доєднатися?
– Пропоную укладати договір на фундаменті. Це людині буде зручніше по грошах. Ми гарантуємо на сто відсотків, що житло буде збудоване у зазначені строки і якісно. 

– Куди потрібно звертатися?
– У відділ продажу. Він у нас є в «Порт-Сіті», є на об’єкті. 

– Хтось із ваших працівників тут буде жити?
– Так. Наш головний кошторисник...
Керівник девелоперського бізнесу групи «Континіум» Микола Білецький каже, що в Україні подібних проєктів від групи «Континіум» – вже багато. Микола Ілліч кнаголошує, що ми – країна, яка рухається у бік Європейського Союзу, тому має бути й відповідний підхід до спорудження житлових будинків. Будівельники мають передбачати якість, комфорт, безпеку, енергоефективність, мінімальну оплату за житло і великі території, які б давали тут можливість насолоджуватися життям.

– Миколо Іллічу, чи відчували зацікавленість міських властей?
– Хочу наголосити, що у нас не було ніяких запитань як до міських властей, так і селищної ради. Від усіх було належне сприяння. 
Район хороший, чистий, екологічний, органічно вписується у житлову забудову, має всі необхідні комунікації, – наголошує він. – Ми передбачаємо будівництво ще восьми будинків, загалом комплекс матиме 1600 квартир. Ідея була наступна, не перенасичити висотками, а щоб людям було комфортно. Передбачаємо будівництво дитячого садочка і приватної школи. 
... Людмила Бондарук, як й інші власники квартир цих будинків, залишилася задоволена.
– Свято вдалося, – ділиться враженнями. – Найголовніше, що зібрали усіх жильців будинку, ми побачили один одного і перезнайомилися зі своїми сусідами по під’їздах, свого і сусіднього будинку. Говорять, що таке свято віднині буде повторюватися на День народження кожного року. Все було гарно і креативно. Починається Історія нашого добросусідства.  
...Житловий комплекс «Стайл-Ап» від групи «Континіум» на Рівненській (Липини, вул. Миру, 7),  матиме десять будинків, свій садочок та приватну школу. Вже зараз ведуться перемовини з сім’єю Бориса Клімчука про можливість використання його мешканцями паркової території, яку свого часу започаткував екс-голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук з своєю родиною. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото Віктора РАЙОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%