Архів. 27.10.2021 р.

Архів. 27.10.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...

40 років тому

Сестра Лєніна

«У тисячолітньому м. Володимирі-Волинському на березі тихоплинної річки Луги, на крутому пагорбі височить так званий будинок із дзвіницею: архітектурна пам'ятка XV ст. Саме тут під час Першої світової війни, в червні 1915 р., перебувала Марія Ульянова, молодша сестра вождя світового пролетаріату В. І. Лєніна, яка тут працювала сестрою милосердя у військовому госпіталі. Умови там були дуже важкі, про них влучно написав у романі «Шрапнель» відмий письменник Олександр Серафимович, який служив у лікувально-харчовому загоні разом із Марією Ільїнічною. Зараз ця будівля ремонтується, потім тут буде краєзнавчий музей, на стіні якого встановлять меморіальну таблицю на честь Марії Ульянової, визначної діячки Комуністичної партії».

(«Молодий ленінець», 1981 р.

На фото з архіву: Марія Ульянова на поштовій марці періоду існування СССР.


30 років тому

«Виметуть усе!»

«Концепція про роздержавлення. Скільки виступів, стільки і думок. Свідчать ті, хто побував у Росії: там вимітають із магазинів буквально все! Цілодобові черги за хлібом, іншими продуктами… Єльцин хоче відпустити і ціни, і зарплати. Вільний ринок! Ми теж будемо змушені це зробити… Бо інакше все виметуть, а купони для захисту слабкі…».

(Андрій Бондарчук, «Хроніка волинського «камікадзе», 2012 р.).


20 років тому

Друкарні не приватизуються!

«Депутати Волинської обласної ради на сесії 8 жовтня  вилучили з «Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області», які пропонувалося приватизувати, Горохівську, Ківерцівську, Локачинську, Любомльську, Маневицьку, Ратнівську, Рожищенську і Турійську районні друкарні та Нововолинську міську. Приміщення та майно безкоштовно передали місцевим радам для цільового використання».

(«Досвітня зоря», 2001 р.).


10 років тому

Корови під поїздом

«Доки в с. Свидники на Ковельщині готувалася Всеукраїнська нарада з розвитку м'ясного тваринництва, яку проводив заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк, у густому тумані на залізничному переїзді біля с. Трилісці Рожищенського р-ну сталася біда. На перегоні Переспа-Голоби потяг сполученням «Одеса-Ковель» протаранив стадо волинської м'ясної породи, яке гнали на цю виставку. 10 корів і 13 теличок загинули…».

(«Волинська газета», 2011 р.).


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%