Коли бойовиків назвуть героями?

Коли бойовиків назвуть героями?


Професор Європейського університету у м. Флоренція (Італія), доктор історичних наук, відомий дослідник Другої світової війни Алєксандр Еткінд доступно пояснив, чому російське «побєдобєсіє», яке не вжухає з 9 травня 1945 р. в СССР, плавно перейшовши в спадщину Владіміру Путіну, загрожує новими війнами. І чому після героїзації червоних партизанів рано чи пізно настане час, коли Кремль почне називати «народними месниками» і «зелених чоловічків» та найманців ПВК «Вагнера».


Журналісти незалежного російського порталу «Медуза» цими днями поспілкувалися з професором Алєксандром Еткіндом.


Він переконаний, що постійна героїзація подвигу радянського народу» в боротьбі з фашистами та іншими ворогами (в тому числі і з «українськими буржуазними націоналістами» в період 1941-1944 рр. Другої світової війни зменшує в людей відторгнення війни як способу вирішення конфліктів між правителями та країнами, спонукаючи сучасне населення Росії до поблажливої участі її громадян у агресивних війнах в багатьох куточках світу. Насамперед, в Криму і на частині Донбасу в Україні, в Молдові (окуповане Придністров'я), в Грузії (створення внаслідок агресії маріонеткових режимів в Абхазії і Південній Осетії), в Сирії, Лівії, на Кавказі та інших «гарячих точках» планети.


«Нинішні війни (для Росії) в жодному випадку не є ні оборонними, ні вітчизняними. Вони гібридні – до речі, думаю, що ця ідея гібридності та є інструментом дестабілізації: вона робить війну не зовсім війною, а солдатів – не зовсім солдатами. Ми ж в часи СССР усі росли на історії про партизанів під час «Великої Вітчизняної війни», які не були солдатами, але були героями. Історики чудово знають, що партизанські загони напряму організовувалися і керувалися тією ж державою. По суті, це була форма тієї ж гібридної війни, що й сучасні війни. Але повоєння пропаганда та історична політика оспівували партизанів, їхній подвиг виявився рівнозначним подвигу солдатів на фронтах. З найманцями такого поки що не сталося, але нас очікує цікава динаміка…», –  сказав професор.


Підтвердження цих слів: на могилі одного з убитих у Сирії найманців ПВК «Вагенера» написано: «Загинув у бою на далеких підступах до рідної Росії»…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото порталу «Медуза»: Алєксандр Еткінд.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (5) - 55.6%
Пізно (1) - 11.1%
Яка різниця? (1) - 11.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 11.1%