Грузинська влада навіть українську омбудсменку підозрює?

Грузинська влада навіть українську омбудсменку підозрює?


З ув’язненим у Грузії громадянином України Міхеілом Саакашвілі, який 27 днів не вживає їжі в тюрмі м. Руставі і може померти, зустрілася Уповноважена з прав людини Людмила Денісова. В аеропорту Тбілісі її 40 хвилин не випускали з паспортного контролю…


«Після зустрічі з Міхеілом Саакашвілі в тюремній камері Людмила Денісова сказала журналістам, що політик продовжує голодування, відмовляється від переведення в тюремну лікарню (там його можуть убити, – ред.), а також виступає проти примусового годування», – зазначає портал «Ехо Кавказу». 


«Він себе вважає особистим ув’язненим особисто Владіміра Путіна», – наголосила наша обмудсменка.


Слід зазначити, що після звільнення Міхеїла Саакашвілі тодішнім Президентом України Петром Порошенком з посади голови Одеської облдержадміністрації останній почав активну опозиційну діяльність, в процесі якої двічі побував на Волині: в м. Луцьку і м. Нововолинську.


Згодом Петро Порошенко штучно позбавив свого колишнього однокурсника українського громадянства, але той подолав польсько-український кордон із допомогою волонтерів. Після цього Міхеіла Саакашвілі замість суду силою депортували літаком назад у Польщу.


Повернувся він в Україну та знову отримав наше громадянство лише після перемоги на виборах Президента Володимира Зеленського. Згодом Міхеіл Саакашвілі став головою Виконавчого комітету Національної ради реформ, яка працює під орудою Глави держави.


Зважаючи, що в рідній Грузії 30 жовтня другий тур місцевих доленосних виборів, Міхеіл Саакашвілі наприкінці вересня ц. р. у невідомий спосіб перетнув кордон, де був заарештований грузинською поліцією і без суду, а на підставі сумнівних попередніх рішень, поміщений у тюрму м. Руставі.


На захист Міхеіла Саакашвілі піднятися десятки тисяч грузинів. Про його підтримку заявив Президент України Володимир Зеленський, відомі політики. Оскільки Міхеіл Саакашвілі з 1 жовтня 2021 р. тримає сухе голодування, за висновком консиліуму лікарів, його негайно треба перевести в звичайну лікарню, де є всі умови для порятунку життя. Але нинішня проросійська влада Грузії навідріз це відмовляється робити.


Тому й вилетіла з терміновим візитом у Тбілісі Уповноважена з прав людини Людмила Денісова, а її прикордонники в аеропорту Тбілісі 40 хв. розпитували, чому вона їде в Грузію… Тоді як відомого журналіста Дмитра Гордона вони взагалі не пустили, депортувавши назад в Україну…


Тим часом у нашій державі відбулися мирні акції з вимогою негайного звільнення Міхеіла Саакашвілі. Зокрема, в Києві та Одесі, а також – у соцмережах.


Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Ехо Кавказу»: Людмила Денісова в Грузії, де зустрічалася в тюрмі з Міхеілом Саакашвілі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (5) - 55.6%
Пізно (1) - 11.1%
Яка різниця? (1) - 11.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 11.1%