Україна – Німеччина – Молдова

Україна – Німеччина – Молдова


27 жовтня продовжив роботу міжнародний мультикультурний проєкт «Медіадіалог Східного партнерства: конфліктна чутливість і дослідження конфліктів – 2021», який проводиться за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці з ГО «Форум українських журналістів», національною спілкою журналістів, медіа-організаціями з Білорусі, Вірменії, Грузії та Молдови.


Першим привітав учасників цього важливого етапу професійної роботи та освіти щодо проблематики фейків, ворожої пропаганди, правильного вживання термінів і понять під час висвітлення подій у зоні воєн і збройних конфліктів, а також – основ медіа грамотності, німецький співорганізатор проекту –  голова правління Міжнародної асоціації недержавних медіа «European Youth4Media Network e.V.» , директор Медіа-центру «OK-TV Ludwigshafen Medienanstalt» із федеральної землі Рейнланд-Пфальц Вольфганг Рессман, який, до речі, позаторік активно працював  у рамках цього проекту разом із Секретарем НСЖУ Володимиром Данилюком та іншими співорганізаторами і на Волині.

З доповідями виступили Міхай Могільдя – керівник групи, Інститут європейської політики та реформ (м. Кишинів, Молдова), а також Лілія Захарія, редакторка-координаторка Асоціації незалежної преси (API) у Молдові. Вони зосередили особливу увагу на агресивній політиці російських пропагандистських ресурсів, а також на необхідності посилити незалежні молдовські ЗМІ.


Ліна Кущ, перша секретар Національної спілки журналістів України, виступила перед міжнародною аудиторією на тему «Чи можуть українські ЗМІ стати незалежними від політиків та олігархів у 2021 році?». Зокрема, вона наголосила на деяких внутрішніх проблемах української влади, небажання розвивати незалежні медіа, намагання посилити тиск на журналістів під приводом боротьби з олігархами, а також – на певний скепсис у суспільстві щодо реального досягнення євроатлантичних перспектив.


А Катерина Соколова, доцентка Інституту журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка зосередилася на проблематиці інформування про війну в Україні: «Словник назв, термінів і фраз» РНБО України.


Модерувала роботу конференції в онлайн-режимі Лєна Кроненбюрґер із м. Мюнхен.


Слід зазначити, що студенти – насамперед, із Факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також із Факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, Факультету журналістики Національного університету «Одеська юридична академія»  та Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, взяли активну участь в обговоренні важливої проблематики, а також попрацювали в профільних групах.


Наш кор.

На фото Марії РОЖИЛО: під час українсько-німецько-молдовського тренінгу щодо протидії фейкам, ворожій пропаганді та засвоєння основ медіаграмотності.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (5) - 55.6%
Пізно (1) - 11.1%
Яка різниця? (1) - 11.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 11.1%