У Луцьку відома письменниця розповіла читачам «котячі історії»

У Луцьку відома письменниця розповіла читачам «котячі історії»


27 жовтня у бібліотеці-філії Луцької централізованої бібліотечної системи відбулася зустріч із відомою сучасною українською письменницею і журналісткою львів’янкою Галиною Вдовиченко, яка цими днями перебуває із творчим візитом на Волині в рамках проекту «Літературні відкриття».


На зустріч із львівською письменницею завітали переважно юні читачі, і це не дивно, адже доволі відомими є книги Галини Вдовиченко, написані саме для цієї читацької аудиторії. Зокрема, особливо полюбилася дітям її серія книжок «36 і 6 котів». Хоча, звісно, пише авторка і серйозні літературні твори для дорослих читачів. До слова, свій перший роман «Пів-яблука» Галина Вдовиченко почала писати у віці 49 років, коли, власне, і вирішила спробувати своє журналістське перо у царині художньої літератури.


«Так, я почала писати саме у 49 років. І просто спробувала. Коли я працювала газетяркою, то у мене було обмаль вільного часу, і з одного боку – я хотіла писати художні твори, але думала, що робитиму це на пенсії. Але я спробувала раніше, і вам хочу навіть порадити – якщо ви хочете щось робити, чогось досягти, то починайте це, просто робіть маленький крок кожного дня, і у вас все вийде», – так розповіла Галина Вдовиченко про початок свого творчого шляху як письменниці.  


Вона розповіла і про свій роман «Найважливіше – наприкінці», який, за її словами, можна назвати, певною мірою, автобіографічним.


Але, звісно, найбільший інтерес викликали твори укладені саме для дитячої аудиторії. Це й дотепна історія про рок-гурт організований мишами різних видів «Мишкові миші» (серед учасників гурту окрім хатньої, польової та лабораторної мишей є щур і навіть кажан – («літаюча миша»), і витримана майже у «андерсонівській» манері казка «Ліга непарних шкарпеток», і, звісно, улюблена вже українськими і не лише дітлахами серія пригод безпритульних котів «36 і 6 котів».


«36 і 6 котів» – це історія цілої компанії з 42 котів, яка складається з 4-х книжок, причому, Галина Вдовиченко планує продовжувати цю серію своїх творів. Котики тут виступають і детективами, і рятувальниками, до слова, за сюжетною лінією, одного прекрасного дня усіх цих 42 кішок прихистила у своїй оселі ще одна героїня цього циклу творів – пані Крепова.


До слова, для наймолодших читачів Галина Вдовиченко уклала й книжку-картинку «Котохатка», яка є, фактично, частиною серії «36 і 6 котів».


Розповіла письменниця і про свій доволі цікавий твір «Містельфи» головними героями якого є ельфи, що мешкають у Львові та рятують історичні будівлі міста від щурів-мутантів, від яких ельфам доводиться рятувати й книжки з львівських книгозбірень.


«Мене на творчість подібного гатунку надихають самі діти зокрема, й мої онуки. А часом під час зустрічей юні читачі мене запитують як швидко я напишу продовження, і коли воно вийде», – зауважила Галина Вдовиченко.


Втім, письменниця продовжує писати і серйозні твори, зокрема, роман «Маріупольський процес», сюжетна лінія якого обертається навколо кохання хлопця і дівчини зі Сходу та Заходу України. Його Галина Вдовиченко написала на фоні сумних подій початку російської збройної агресії проти України у 2014 році.


Варто зауважити, що перебуваючи цими днями на Волині, Галина Вдовиченко відмітила, що наші краяни, зокрема, юні, полюбляють читати. «Луцьк можна назвати літературним містом, я вражена тим як тут люблять читати як багато читають і діти»,– поділилася враженнями письменниця.


Вона також зачитала і кілька рядків з однієї з книжок серії «36 і 6 котів». Це була сцена того як пані Крепова дала прихисток усім 42 котам, при чому «роль» кішки на ймення «Баронеса» «зіграла» прочитавши її репліку одна з присутніх юних читачок. До слова, один маленький читач навіть зізнався, що сам пробує вже писати.


Насамкінець, завідуюча бібліотекою-філією № 10 Луцької централізованої бібліотечної системи Надія Чміль подякувала Галині Вдовиченко за чудову і змістовну зустріч.


Слова вдячності пролунали і з уст волинського письменника, голови Літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром» Миколая Шостака.

Костянтин ОЛЕКСЮК.

На фото автора: під час зустрічі з письменницею  в бібліотеці-філії №10 Луцької централізованої бібліотечної системи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (5) - 55.6%
Пізно (1) - 11.1%
Яка різниця? (1) - 11.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 11.1%