Луцька влада знову звертається до Печерських пагорбів…

Луцька влада знову звертається до Печерських пагорбів…


27 жовтня депутати Луцької міської ради під час 20-ї сесії розглянули питання «Про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо законопроєкту № 6062 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». Обранці громади не погоджуються з вилученням із бюджету понад 100 млн грн.


Директорка Департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова поінформувала присутніх про суть документа.


Міський голова Ігор Поліщук зауважив, що цьогоріч реверсна дотація становить 104 млн грн. За його словами, це колосальна сума, яку можна було б спрямувати на потреби громади.


«Ми не розуміємо, куди йде ця реверсна дотація, на які цілі. ЇЇ сума щороку збільшується і розраховується вона за незрозумілою формулою», – наводить слова міського голови Управління інформаційної роботи Луцької міськради.


Ігор Поліщук зауважив, що з міського бюджету фінансують заклади профтехосвіти. Ці заклади у подвійному підпорядкуванні, а відомо ж, яке дитя в семи няньок:

«Є окремі групи, де навчається по 10 студентів, їх можна було б оптимізувати, однак, цього зробити не можна, бо це робить лише Міністерство освіти і науки України. А у цих ПТУ навчається більшість дітей не з нашої громади, навіть з інших областей, але утримуються заклади за податки лучан».


Обранці громади підтримали такий проєкт рішення:

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо законопроєкту № 6062 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України».


Кабінет Міністрів України разом із проєктом Закону України № 6000 «Про Державний бюджет України на 2022 рік» подав проєкт Закону України № 6062 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України».


Луцька міська рада проаналізувала зміни до Бюджетного кодексу України, запропоновані Законопроєктом № 6062, і висловлює наступні пропозиції та зауваження.


1 Щодо розширення контрольних функцій Мінфіну та місцевих держаних адміністрацій, зокрема в частині зупиняти рішення місцевої ради про бюджет.


Зміни до статті 122 Бюджетного кодексу України, запропоновані Законопроєктом № 6062, яким Мінфіну та місцевим держаним адміністраціям надається право зупиняти дію рішення про місцевий бюджет (не лише в частині міжбюджетних трансфертів) до закінчення судового розгляду справи і доведення порушення вимог щодо складання бюджету та вини органів місцевого самоврядування, є прямим втручанням держави у самостійність місцевого самоврядування, що, як наслідок, може негативно відобразитися на діяльності органів місцевого самоврядування (заблокувати роботу виконавчих органів місцевої ради) і члени територіальної громади не зможуть отримати визначені законом та гарантовані державою послуги.


Пропонуємо статтю 122 Бюджетного кодексу України залишити в чинній редакції.


2. Щодо зарахування до держбюджету доходів від викупу земельних ділянок комунальної власності.


Законопроєктом № 6062 пропонується доповнити Розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України новим пунктом 53, яким передбачено установити, що у 2022 році надходження від викупу земельних ділянок державної та комунальної власності, передбачених пунктом 61 Перехідних положень Земельного кодексу України, зараховуються:


70 відсотків до спеціального фонду державного бюджету та спрямовуються на розвиток та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених систем за рішенням Кабінету Міністрів України (у разі потреби з відкриттям нових бюджетних програм), погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;


30 відсотків до бюджету розвитку місцевих бюджетів.


З метою наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування пропонуємо вказані надходження зараховувати до бюджетів розвитку територіальних громад у розмірі 100 %.


3. Пунктом 7 статті 74 Бюджетного кодексу України передбачено, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні обласна та міська ради не мають права здійснювати нові місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії протягом трьох наступних років, якщо у процесі здійснення платежів з погашення та обслуговування місцевого боргу та гарантованого місцевого боргу, обумовлених договором між кредитором та позичальником та/або правочином надання місцевої гарантії, порушується графік платежів, що призводить до нарахування та сплати будь-яких штрафних санкцій.


Для успішної реалізації наступних проєктів просимо ініціювати зміни до ст. 74 Бюджетного кодексу України щодо права здійснювати нові запозичення та надавати місцеві гарантії при умові виникнення штрафних санкцій не з вини позичальника».


Підготувала

Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Управління інформаційної роботи Луцької міської ради: у президії сесії – голова ради Ігор Поліщук і секретар Юрій Безпятко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (5) - 55.6%
Пізно (1) - 11.1%
Яка різниця? (1) - 11.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 11.1%