А ви перевели стрілки годинника?

А ви перевели стрілки годинника?

У ніч проти неділі 31 жовтня українці перевели годинники на одну годину назад, тобто перейшли на зимовий час.

Перехід на зимовий та літній час відбувається згідно з постановою Кабінету Міністрів «Про порядок обчислення часу на території України» №509 від 13 травня 1996 року. Україна переходить на зимовий час в останню неділю жовтня, а на літній – в останню неділю березня.

31 жовтня о 04:00 українці перевели стрілки годинників на годину назад.

У 1916 році під час Першої Світової війни на «літній» час перейшли Німеччина та Австро-Угорщина. Невдовзі Велика Британія, Франція та інші європейські країни.

У післявоєнний період у країнах настали часи економічного зростання, і про заощадження шляхом переведення годинників не згадували. Проте у 1973 році на континенті настала економічна криза через стрибок цін на нафту, і про цю ідею знову згадали.

Уніфікований перехід на «літній» час у країнах Євросоюзу був запроваджений у 1996 році. У тому ж році це запровадили і в Україні.

У березні 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який скасовує перехід на літній та зимовий час, проте після голосування документ відправили на доопрацювання.

Зазначимо, що 26 березня 2019 року Європейський парламент підтримав пролпозицію про припинення обов’язкового переведення годинників і переходу на літній і зимовий час в країнах Європейського союзу. З 2021 року кожна держава в ЄС зможе обирати: або зберегти чинну систему, або відмовитися від переведення годинників.

У Міністерстві розвитку економіки заявляли, що в Україні можуть відмовитися від сезонного переведення годинників для гармонізації законодавства з нормами Європейського союзу. Однак спочатку відповідне рішення повинні ухвалити в ЄС.

 Наш кор.

Фото з доступних джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%