Вибори в Грузії: говорить і показує Москва...

Вибори в Грузії: говорить і показує Москва...


Чи можливі вільні вибори в Грузії, де відсутні вільні медіа? Зрозуміло, що коли влада контролює кожне слово, то вона контролює і процес підрахунку голосів… Тому правляча партія російськозалежного олігарха Бідзіни Іванішвілі з допомогою ЦВК отримує потрібний для неї результат у другому турі місцевих виборів над партією Міхеіла Саакашвілі: 19 мерів із 20 найбільших міст цієї кавказької держави підконтрольні фактично Кремлю...


На другий день після завершення виборів 30 жовтня пролунала заява авторитетної неурядової організації Transparency International – Georgia (TI), яка спостерігала за процесом, повідомляє Агентство «Новини-Грузія».

 

«Оскільки у багатьох виборчих округах було зафіксовано невелику різницю в голосах, отриманих кандидатами, виявлені у передвиборчий період і день виборів порушення та проблемні тенденції могли суттєво вплинути на остаточні результати та вільне вираження волі виборцями. Виходячи з цього, у громадськості можуть виникнути обґрунтовані питання щодо справедливості виборів».


Незалежні оглядачі зазначають:


«Перша половина дня голосування пройшла «в основному в мирній обстановці», проте пізніше ситуація на багатьох виборчих дільницях загострилася – почастішали повідомлення про випадки бійок та словесних перепалок. Також у звіті йдеться про численні факти втручання у роботу журналістів та незаконного обліку виборців, які прийшли на дільниці. Крім того, спостерігачі TI говорять про чергування партійних координаторів від владної («Грузинської мрії», – ред.) біля більшості дільниць, у тому числі у радіусі 100 метрів, що є порушенням.


Крім цього, іншою значною проблемою стали «різні порушення з боку упереджених організацій-спостерігачів», яким нерідко брали участь члени виборчих комісій:


«Претензії є і до дільничних виборчих комісій. У процесі підрахунку голосів було виявлено тенденцію штучного затягування заповнення підсумкових протоколів, а також факти, коли підсумкові протоколи заздалегідь відправляли до окружних виборчих комісій на затвердження. На кількох виборчих дільницях неправильно сортували недійсні та дійсні бюлетені».


Проте що до виборів було зрозуміло, що вони відбудуться з порушеннями. А як може бути інакше, коли влада фактично контролює у Грузії всі ЗМІ, щедро їх фінансуючи і переслідуючи навіть більш-менш незалежні медіа? А коли немає свободи слова і панує диктат силовиків, маріонеткова влада виконує будь-які вказівки свого господаря…


Проте опозиція не змириться з результатами муніципальних виборів у Грузії, і сьогодні – 31 жовтня 2021 р. – збере своїх прихильників у центрі м. Тбілісі, щоб озвучити план подальших дій. Про це заявив голова партії «Єдиний національний рух», близький соратник ув'язненого Міхеіла Саакашвілі, кандидат на посаду мера столиці Ніка Мелія на брифінгу:


«Вчора боротьба не закінчилася – боротьба вчора почалася. Звісно, ​​ніхто, жоден громадянин Грузії, що поважає себе, не збирається змиритися з тим, що вчора відбувалося. Ми збираємося боротися дуже рішуче, непохитно, мирно… Сьогодні о 7 годині вечора ми чекаємо на вас на проспекті Шота Руставелі, на прилеглій до парламенту території, щоб поговорити про цей конкретний план, і щоб ні в кого не було ілюзії, що сфальсифіковані, насильницькі, вкрадені вибори зійдуть комусь із рук».


У ситуації, що склалася,  лише від грузинського олігарха, орієнтованого на Кремль – Бідзіни Іванішвілі (Президетка Саломе Зурабішвілі, глава парламенту Каха Кучава та керівник уряду Іраклій Гарібашвілі до уваги не беруться, адже вони лише виконують роль влади, а не є такими по суті, – ред.), за яким сценарієм будуть події відбуватися найближчим часом.


Чи він відпустить із тюрми за сфабрикованими судовими рішеннями Голови виконкому Національної ради реформ України, громадянина України, третього Президента Грузії Міхеіла Саакашвілі та визнає, що місцеві вибори були сфальсифікованими. Або, що найімовірніше, піде за сценарієм Владіміра Путіна та Аляксандра Лукашенкі, які посадили всіх інакомислячих у тюрми та запровадили в своїх країнах режим диктатури.


Роман УСТИМЧУК.

На фото «РБК»: Ніка Мелія на багатотисячному мітингу на площі Свободи в м. Тбілісі. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (475) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%