Архів. 03.11.2021 р.

Архів. 03.11.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати... 


100 років тому

Знешкодити ревкоми!

«Після відбиття більшовицької навали деякі члени ревкомів залишилися на місцях, деякі змінили місце проживання… Не підлягає сумніву, що перебування членів ревкомів серед цивільного населення і на теренах, де розмістилися війська, є небажаним, бо вони продовжують проводити шпигунську діяльність на користь більшовиків… Коли буде встановлено, що такі особи проживають у Польській держави, треба про них невідкладно повідомити місцеву владу, додавши про них всі обвинувачу вальні матеріали. Начальник Управління прифронтових та етапних територій МВС М. Ямонт».

(Державний архів Волинської області, Ф. 36, оп. 13, спр. 8, арк. 69).

На фото з архіву: Іван Яковлєв, секретар Луцького ревкому в 1920 р.


90 років тому

Печиво – силою

«Кілька разів зверталися безробітні в м. Луцьку до магістрату, домагаючись праці та хліба. Але щоразу отримували відмову у відповідь із додатком «зачекаць»… Та в якийсь день уже силою розділили голодні робітники та безробітні поміж себе печиво з трьох пекарень…».

(«Сель-роб», 1931 р.).


80 років тому

Підпільники і концтабір

«Не встигнувши евакуюватися в червні 1941 р., справжні патріоти Радянської Вітчизни вже восени організували ядро підпільної групи, куди увійшли Віктор Ізмайлов, Парасковія Савельєва і Марія Дунаєва. Спочатку їхня робота полягала в наданні допомоги в’язням Луцького концтабору для радянських військовополонених. Для цього Олександра Білоконенко, Зінаїда Бібікова і Наталія Косяченко влаштувалися писарями в створений фашистами та українськими буржуазними націоналістами «Український комітет допомоги». Вони допомагали радянським офіцерам і солдатам втікати з полону, забезпечували одягом, документами та допомагали влаштовуватися на роботу».

(«Радянська Україна», 1944 р.).


70 років тому

Новий перший

«У боротьбі за соціалістичні перетворення політично зростав, ідейно гартувався, набирав досвіду партійної, радянської і профспілкової та господарської роботи великий загін партійних кадрів, серед яких було багато вихідців із селян-бідняків… Четверта партійна конференція, яка відбулася в 1951 р., відмітила роль комуністів у господарській та ідеологічній роботі значно зросла… Обрано новий склад обкому в кількості 88 чоловік, першим секретарем став І. С. Грушецький».

(«Радянська Волинь», 1951 р.).


60 років тому

Виконувати плани!
«У той час, коли промисловість України в цілому виконує державні плани, деякі підприємств Волині працюють неритмічно і нерентабельно, не забезпечуючи росту продуктивності праці, зниження собівартості продукції та підвищення її якості».

(«Радянська Україна», 1961 р.


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%