Оновилися на мільйони

Оновилися на мільйони

У Волинській обласній клінічній лікарні після капремонту відкрили два відділення – щелепно-лицевої хірургії та офтальмології. Показали й іще одне – нейрохірургічне, де ремонт триває. Побачене просто вражає. Сучасністю, красою та новим вартісним обладнанням. І все це зроблено, як сказав багаторічний керівник медустанови Іван Сидор, – власним коштом.

Спочатку, як і годиться, приміщення освятили – обряд богослужіння очолив митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл. А символічну стрічку перерізали голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова облради Валентин Вітер та Луцький міський голова Микола Романюк. Усі відзначили, що ця лікарня – взірець для області.

Тож у кожному з оновлених відділень тепер – по 30-45 сучасних ліжко-місць. Встановили загалом 60 вікон та дверей, вклали 1000 кв. м плитки та 600 кв. м лінолеуму. У маніпуляційних, чистих та гнійних перев’язувальних, оглядових повністю замінили медичні меблі та устаткування. Новенька тепер і сантехніка – як водопровідна, так і каналізаційна. Крім того, для кожної палати придбали ліжка разом із матрацами, м’яким інвентарем та меблями.


Оновлено і їдальні – там також сучасні меблі та все необхідне.

– Відкриття відділень – яскраве підтвердження того, наскільки здоровим є цей колектив. Він вболіває за кожного хворого. Думаю, працівники лікарні чітко розуміють, що це все зроблено не для картинки в телевізорі чи похвальби на сторінках газет, а першочергово – для хворих, – сказав Володимир Гунчик.

Також він озвучив цікаву пропозицію, аби на базі обласної клінічної лікарні створили центр підготовки спеціалістів різних рівнів, які би практикувалися вже в районних лікарнях, сільських амбулаторіях.

– Адже ми розуміємо, що всіх хворих області неможливо зібрати в одній лікарні у Луцьку, – зазначив посадовець.

– Ми вже оснащені до зубів, – напівжартома говорив Іван Сидор. – Тепер, маючи таке суперсучасне обладнання, зможемо виявляти і лікувати чимало патологій.


Головний лікар каже, що вони направили свого спеціаліста у Францію здобувати навики роботи на цьому обладнанні, а раніше їхні фахівці отримували цінний досвід у Німеччині – для проведення лазеротерапії. Вже почали робити перші оперативні втручання, які досить складні.

Розповів він і про ще одне «диво науки» – апарат УЗД, де всі хвороби – наче на долоні.


– Ви ж самі розумієте: між нами і приватними клініками – величезна різниця. Вони виставили ціни – і все: лікування стає доступним далеко не для кожного. У нас же діють різні програми сприяння пацієнтам, – додав Іван Миколайович.

Розповів він також, що у цей складний час їхній колектив не забуває про тих, хто несе службу на Сході України. Вже зібрали 40 тис. грн на армію, 20 тис. – для потреб Героїв Небесної Сотні, на 50 тис. придбали ліків і відправили в зону АТО. Також там – два працівники лікарні, один із яких уже повернувся контуженим. Нині він лікується у госпіталі.


– Все це – для людей. Думаю, нікому ніколи і в голову не прийде цю лікарню приватизувати, – запевнив Іван Сидор.

Він також переконував, що кошти, залучені на придбання обладнання, – не бюджетні. Мовляв, збирали «з миру по нитці», зокрема допомагали благодійники. Щоправда, загальної суми, витраченої на сучасне обладнання, головлікар не назвав. Лише повідомив, що тільки на апарати для офтальмологічного відділення витратили понад 15 млн грн. Ще 5 млн – пішло на ремонт приміщення. З його слів, це дуже дешево, бо ж робили все «своїми силами». Також Іван Миколайович запевнив, що вся апаратура в лікувально-офтальмологічному центрі – найсучасніша. Тут є й факоемульсифікатор, ультразвуковий сканер, оптичний когерентний томограф, хірургічний лазер. Усе це дозволяє якнайточніше діагностувати хворобу, яка турбує їхніх пацієнтів, а згодом правильно пролікувати, бо в області є велика проблема з хворобами очей – таких пацієнтів дуже багато.


До речі, відділення офтальмології – єдине, яке працює цілодобово. Щороку тут  понад 5000 людей отримують саме ургентну термінову допомогу, переважно – це невідкладні оперативні втручання. А в стаціонарі протягом року лікується близько 2000 хворих, фахівці роблять 1500 операцій. На новій апаратурі волинські медики застосовуватимуть більше 30 нових методик лікування.

Щодо відділення щелепно-лицевої хірургії, то воно – єдине в області такого рівня. Щороку тут волинські медики надають допомогу понад 1,5 тис. хворих і здійснюють більше тисячі складних операцій.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%