Виборчих списків багато, але місця там – дефіцитні!

Виборчих списків багато, але місця там – дефіцитні!

Основні політичні сили визначилися з претендентами  у народні депутати України за списками партій та блоків.

У «Блоці Петра Порошенка» у прохідній частині виборчого списку –  нинішній голова Одеської облдержадміністрації та народний депутат від Луцького округу №22 Ігор Палиця – під №34.
«Свободу», як і прогнозувалося, очолив її лідер Олег Тягнибок. А от його заступник, керівник облосередку партії Анатолій Вітів, як і на минулих виборах, отримав у списку №6.
Партія Анатолія Гриценка під назвою «Громадянська позиція» піде на вибори самостійно. Серед зареєстрованих кандидатів – під №15 луцький військовослужбовець Олександр Кралюк.
Одразу два сюрпризи підготувала лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Перший: виборчий список очолює на сама Юлія Володимирівна, а ув’язнена російськими спецслужбами льотчиця та боєць добровольчого батальйону Надія Савченко. Другий: під №48 у парламент балотується від Житомирщини Віталій Француз – рідний брат колишнього голови облдержадміністрації, Героя України Анатолія Француза, який втратив свою посаду в розпал Помаранчевої революції. Щодо списків «Батьківщини» слід також згадати про уродженця с. Несвіч Луцького р-ну, народного депутата Ярослава Федорчука, котрого записали під №27. А парламентар позаминулого скликання від Володимир-Волинського округу №19 Віктор Олійник тепер у лавах «Батьківщини» під №48, тоді як його соратник по фракції Петро Кравчук (керував передвиборним штабом Юлії Тимошенко на виборах Президента) – лише під №87.
На жаль, Олег Ляшко на чолі своєї «Радикальної партії» ще не оприлюднив повного переліку кандидатів. Але і з оприлюднених прізвищ особливу увагу привертає юрист та активіст Майдану Артем Запотоцький. Під час минулих парламентських виборів він був розпорядником виборчого фонду одного з кандидатів-мажоритарників від Волині, а в розпал Революції гідності днював і ночував на Майдані. Саме там зазнав важкого поранення, 4 місяці лікувався в Ізраїлі, де місцеві медики (на відміну від українських!) дали надію, що знову ходитиме… Тепер Артем Запотоцький – кандидат у народні депутати з максимальною вірогідністю перемоги на виборах.

Колишні представники влади увійшли до «Опозиційного блоку», який сформували 6 партій: «Партія розвитку України» (голова – Сергій Ларін), «Україна вперед» (Наталія Королевська), «Партія державного нейтралітету України» (Андрій Плакида), «Трудова Україна» (Валерій Коновалюк), партія «Центр» (Вадим Рабінович) та  «Нова політика» (Володимир Семоноженко). З-поміж відомих учасників цього проекту – лідер волинського осередку ПРУ, екс-народний депутат від Партії регіонів Анатолій Горбатюк.
Сформували список із 225-ти претендентів і комуністи, які 12 вересня провели позачерговий з’їзд партії. Щоправда, хто з волинян на якому місці прес-служба КПУ не повідомляє. Хоча можна не сумніватися: багаторічний соратник Петра Симоненка, уродженець Любешівщини Адам Мартинюк буде в перших рядах. Як, власне, і   новообраний лідер ЛКСМУ, лучанин Олександр Кононович.
До речі, з комуністами в Луцьку сталася прикра подія, яка вже стала предметом розгляду на центральному рівні правоохоронних органів.
«У п’ятницю, 12 вересня, близько 14.00, до  кімнати штабу Волинського обкому Компартії України по підготовці та проведенню позачергових парламентських виборів 26 жовтня 2014 р. ввірвалося біля двох десятків молодиків, які заявили, що вони з УНА-УНСО, – сповістила прес-служба КПУ. – Частина з них була в нетверезому стані і поводила себе неадекватно. Вони з нецензурною лайкою, а деякі, загрожуючи пістолетами Макарова, накинулися на першого секретаря обкому партії Петра Бущика, повалили його на підлогу і жорстоко побили ногами. Олександру Кононовичу, лідеру волинських комсомольців, який намагався захистити свого товариша по партії, розбили обличчя і зламали ніс. За словами Олександра Кононовича, напередодні він обговорював з колегами питання, чи буде він балотуватися в народні депутати України.
Речник УМВС  України у Волинській області Оксана Блищик  повідомила, що  приблизно 15 осіб увірвалося до офісу волинських комуністів.  Вони поперевертали речі в  приміщенні, коли шукали сепаратистську літературу. Але окрім газети «Радянська Волинь» нічого не знайшли».
А от Партія регіонів в цьогорічних парламентських виборах участі не братиме. Як, власне, і Народна Партія Володимира Литвина.
Роман УСТИМЧУК.
На фото з соціальних мереж: один із бюлетенів парламентських виборів 2012-го, визнаний недійсним.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%