Як читач бібліотеки зіграв Сковороду

Як читач бібліотеки зіграв Сковороду


З нагоди Дня українського кіно, яке відзначається у другу суботу вересня,  в бібліотеці-філії №10 відбулась творча зустріч із заслуженим артистом України, читачем бібліотеки Василем Грибом. Він відзнявся в ролі  українського філософа Григорія  Сковороди у першому і поки що унікальному художньо-публіцистичному фільмі «У пошуках щастя». Захід організований спільно з учнями 10-г класу загальноосвітньої школи №7-природничого ліцею.

Артист розповів учням про те, що знімався фільм спочатку в Луцьку, поті у селищі Рокині. Згодом у  Переяславі-Хмельницькому. Звідти трупа помандрувала до села Чорнухи на Полтавщині, де народився Сковорода. Потім – до села Сковородинівка на Харківщині, де похований філософ.

На заході звучали поезії, байки, уривки з філософських трактатів, притчі та афоризми великого українського мислителя, богослова, філософа, письменника-гуманіста, просвітителя і педагога Григорія Сковороди. Зацікавлені глядачі із задоволенням переглянули фільм та поринули у світ сковородинських ідей та образів.


Працівники бібліотеки розповіли присутнім про те, що перше українське кіно зняли у 1896 році у місті Харкові, а першим оператором кіно був фотограф Альфред Федецький. Королевою екрану дореволюційного кіно була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі. А у 1928 році в Україні відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка.

З книжкової виставки учні дізнались про відомих кіномитців Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Івана Миколайчука та Богдана Ступку.

Надія Чміль,

директор Луцького філіалу-бібліотеки №10.

На фото: моменти зустрічі.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%