Як читач бібліотеки зіграв Сковороду
З нагоди Дня українського кіно, яке відзначається у другу суботу вересня, в бібліотеці-філії №10 відбулась творча зустріч із заслуженим артистом України, читачем бібліотеки Василем Грибом. Він відзнявся в ролі українського філософа Григорія Сковороди у першому і поки що унікальному художньо-публіцистичному фільмі «У пошуках щастя». Захід організований спільно з учнями 10-г класу загальноосвітньої школи №7-природничого ліцею.
Артист розповів учням про те, що знімався фільм спочатку в Луцьку, поті у селищі Рокині. Згодом у Переяславі-Хмельницькому. Звідти трупа помандрувала до села Чорнухи на Полтавщині, де народився Сковорода. Потім – до села Сковородинівка на Харківщині, де похований філософ.
На заході звучали поезії, байки, уривки з філософських трактатів, притчі та афоризми великого українського мислителя, богослова, філософа, письменника-гуманіста, просвітителя і педагога Григорія Сковороди. Зацікавлені глядачі із задоволенням переглянули фільм та поринули у світ сковородинських ідей та образів.
Працівники бібліотеки розповіли присутнім про те, що перше українське кіно зняли у 1896 році у місті Харкові, а першим оператором кіно був фотограф Альфред Федецький. Королевою екрану дореволюційного кіно була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі. А у 1928 році в Україні відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка.
З книжкової виставки учні дізнались про відомих кіномитців Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Івана Миколайчука та Богдана Ступку.
Надія Чміль,
директор Луцького філіалу-бібліотеки №10.
На фото: моменти зустрічі.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Бий окупанта! Вишиванка з Волині для «Термінатора» Коза проти рашистів: 1:0 на користь тварини Хірурги-віртуози У Луцьку сталася ДТП через п’яного водія ФБР розбереться Обережно, історія: 22.06.1941 – 24.02.2022 У Ковелі відбудеться велопробіг «Лесиними стежками» У Луцькому районі ліквідували пожежу трансформаторної підстанції Війна забрала життя ще одного волинянина- Опитування
- Результати