Архів. 17.11.2021 р.

Архів. 17.11.2021 р.

Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


100 років тому

Ревком у підпіллі

«У серпні 1925 р. легендарна Чапаївська дивізія визволила с. Головно від білопольських окупантів, проголосила Радянську владу, створили волосний ревком і міліцію. Але у 1921 р. село знову опинилося під владою буржуазних панів, тож члени ревкому на чолі з А. М. Шишком перейшли в підпілля, організовуючи боротьбу з куркулями та польськими осадниками, які отримали 49,7% усіх земель».

(«Радянське життя», 1949 р.).


90 років тому

Перша профспілка

«Після введення в експлуатацію залізничної станції в Сенкевичівці активізувалися різні капіталісти. Торговець худобою Йозеф Козак збудував спеціальні приміщення для свиней і корів, яких потім везли в Варшаву. Купець Бергер спорудив великий магазин, паровий млин і 2 цегельних заводи. Але становище робітників було важким, а в школі навчалися діти лише заможної частини населення. Саме тому в Сенкевичівці створили першу профспілку з числа представників різних національностей: українців, євреїв, поляків, чехів і німців».

(«Червона Волинь», 1931 р.).


80 років тому

Фабрики смерті

«Влітку 1941 р. окупанти утворили біля м. Володимира-Волинського 2 концентраційних табори для радянський військовополонених: офіцерський і для рядових. Вони були перетворені на фабрики смерті, де радянських воїнів морили голодом, холодом, цькували собаками і розстрілювали. Тут лютували інфекційні хвороби: тиф, цинга, шлункові захворювання, від яких помирали тисячі невільників. Був випадок, коли на морозі босими гнали на каторжні роботи босими 300 бранців… Звідси розпочав свій мученицький шлях славетний генерал Д. М. Карбишев… Згодом в архіві концтаборів було виявлено документи на отримання понад 50 тис. френчів і більше 55 тис. пар взуття».

«Слово правди», 1965 р.).


70 років тому

Колгосп і націоналісти

«Незважаючи на страшний злочин українських буржуазних націоналістів , які в листопаді 1949 р. підступно убили секретаря Старовижівського РК КП(б)У П. О. Жукова, редактора райгазети М. А. Ангелова та заввідділом райкому партії А. К. Приступлюка, колгоспний актив продовжив розбудову артілі ім. В. І. Лєніна, до котрої приєднується і колективне господарство з с. Брідків, а згодом – артіль с. Галина Воля».

(«Прапор Леніна», 1952 р.).


60 років тому

Добротвірський струм

«Новим етапом у розвитку м. Рожище стало підключення промислових підприємств та будинків жителів до Добротвірської ДРЕС у 1961 р. Це сприяло високим темпам розвитку міста»

(«Слово Жовтня», 1961 р.).


На фото порталу «Район. Рожище»: на вулицях м. Рожище в 60-ті роки.

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%