Кордон чи фронт?

Кордон чи фронт?

Після масового прориву білорусько-польського кордону сотнями мігрантів із Близького Сходу та навіть Африки українська влада посилює північний рубіж. Адже гібридна атака лука-путінського режиму може бути спрямована і на нашу територію… Волинь – у небезпеці.


Натовпи спеціально привезених літаками з Іраку, Сирії, Афганістану та інших нестабільних країн Близького Сходу та Азії мігрантів регулярно атакують кордон Республіки Польща. Незважаючи на посилений захист рубежу з режимом самозванця Аляксандра Лукашенкі польськими прикордонниками, армійцями, поліцією та підрозділами Територіальної оборони кілька груп нелегалів під прикриттям білоруських солдатів у тилу навіть проникають вглиб Польщі…


Напруга на кордонах Білорусі з Литвою і Польщею зберігається. Це ще не війна, але щось недалеко від неї… Тому в Україні вже всерйоз розмірковують над захистом наших північних рубежів. 

Навіть. якщо таран мігрантів затупиться.

Питання захисту півничних рубежів держави (по суті, Волині!) з порядку денного не знімається...


Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євген Єнін у коментарі Агенції «РБК-Україна» заявив:


«Ситуація на кордоні повністю контролюється. Сусіди мають усвідомлювати, що українські кордони підготовлені до подібних провокацій. Вже прораховані ймовірні напрямки, якими можуть дістатися до України мігранти.


Євген Єнін зазначив, що зараз на ділянці українсько-білоруського кордону проводиться посилення сил та засобів, щоб стримати потік мігрантів у разі потреби:


«Вживаються заходи з інженерного облаштування ділянки державного кордону України з Білоруссю. Органи охорони державного кордону України посиляться особовим складом, технікою та спеціальними засобами, у тому числі безпілотниками, та службовими собаками».


Раніше про такий варіант розвитку гібридної атаки диктаторських режимів Мінська і Москви припустив і Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця.


Це означає, що посилення сил та засобів на кордоні з Білоруссю відбувається і в межах Волині. За потреби на допомогу поліції, прикордонникам та армійцям також можуть бути розгорнуті тербати зі складу волинської 100 Окремої бригади територіальної оборони.


А це – ще один аргумент на користь того, щоб на чекаючи 1 січня 2022 р., коли вступить у дію зініційований та підписаний Президентом України Володимиром Зеленським Закон України «Про основи національного спротиву», вже почати діяти.


Суть у тому, що з виведенням Військ тероборони у самостійний статус у складі ЗСУ принцип фінансування, комплектування та розгортання – подвійний. Основна місія – у Головнокомандувача. Але й на місцеві органи влади покладено достатньо завдань, які треба вирішувати не колись, а вже. Особливо, під час формування бюджетів.


Бо гасло «Захистимо рідний дім, захистимо Україну!» має бути не тільки на знаменах Військ територіальної оборони, але у конкретних рішеннях волинських громад. 


А то дивлюся на пріоритети деяких столоначальників і не перестаю дивуватися: «грубі» гроші на парк динозаврів у них є, а на копійчаний ноутбук для тербатівців кілька років поспіль – катма…


Володимир ДАНИЛЮК.

На фото «Радіо Свобода»: гібридна атака мігрантів на кордон Польщі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%