Ковельчани вшанували Героїв Крут

Ковельчани вшанували Героїв Крут

Памятати. Так просто кожному... і так складно багатьом!

У Ковелі, біля памятника "Борцям за волю України" 17 листопада 2021 р. о 13 годині відбувся флешмоб вшанування Памяті подвигу Українських Героїв під Крутами...

Рівно 100 років тому 15 листопада між зайнятими російськими окупантами селами на морозі сили Тютюнника форсували Тетерів. Вранці 17 листопада глибоким снігом українські патріоти дісталися до села Малі Миньки. Останній бій з більшовицькими військами Волинська група провела 17 листопада 1921 року під Малими Миньками. У ньому 1000 виснажених вояків-повстанців протистояли кількатисячному добре озброєному більшовицькому війську.

Поблизу смт Базар (нині Народицького р-ну Житомирської обл.) у ході другого Зимового походу в бою з російськими військами (9-та Кримська кавалерійська дивізія, командир Г. Котовський) Волинська група Армії УНР під командуванням ген.-хорунжого Ю.Тютюника зазнала поразки. 23 листопада 1921 року жителів Базару більшовики зігнали подивитися на страту. Полонених, після дводенного перебування замкненими в голоді і холоді, вишикували біля заздалегідь викопаного рову. Котовський особисто хлопцям пропонував покаятися і перейти на бік Червоної армії. У відповідь пролунав голос вістового Степана Щербака: “До вас служити не підемо. Стріляйте. Український народ вам цього не пробачить!” І залунало: “Слава Україні!”. Далі хлопці заспівали “Ще не вмерла Україна!”. Пісня обірвалася в них на вустах...

Під час флешмобу про Героїв Крут розповів голова Волинського обласного осередку Українського фонду культури, фундатор Ковельського народного музею-садиби Самійла Підгірського, громадський діяч Геннадій Сарапін.

– Це був героїчний історичний і водночас трагічний чин українського війська, – мовив Геннадій Іванович. – У мороз, сніг по коліна, а добровольці, що виступили у (другий зимовий) похід на визволення України, були в подертому вбранні, і більша половина не мала зимового взуття, вони боронили майбутнє України, бо прагнення здобути Самостійну Соборну Українську державу були сильнішими за голод і холод.

Слово мовив і Заслужений працівник культури України Іван Сидорук, а

згодом і голова фракції "Європейська солідарність" у Ковельській міській раді Сергій Кошарук. Тримала слово і голова Ковельської філії «Союзу Українок» Лілія Єгорова.

Вона також подякувала Геннадію Сарапіну та усім, хто взяв участь у флешмобі вшанування Пам’яті подвигу Українських Героїв!

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%