Куди потратити тисячу для щеплених?

Куди потратити тисячу для щеплених?


Державну допомогу вакцинованим українцям варто дозволити витрачати на передплату преси, – так вважають керівники НСЖУ Сергій Томіленко та АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський. Як відреагує на ініціативу Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який написав заяву про звільнення з посади, але продовжує виконувати службові повноваження?

Національна спілка журналістів України 19 листопада ц. р. запропонувала Президентові України Володимирові Зеленському  та Уряду на чолі з Денисом Шмигалем включити поштову передплату на українські друковані ЗМІ до переліку послуг, які можна буде сплатити за рахунок державної допомоги щепленим проти Covid-19 громадянам. Такий крок стане антикризовою підтримкою українських незалежних медіа, які страждають через економічну кризу, викликану епідемією коронавірусу й карантинними обмеженнями. Водночас, українці отримають доступ до відповідальних джерел інформації, якими є газети, як офіційно зареєстровані ЗМІ, та яким довіряють читачі. Цю ініціативу також підтримують Українська асоціація медіа бізнесу та Асоціація незалежних регіональних видавців. Про повну готовність реалізувати ідею передплати преси в рахунок допомоги вакцинованим українцям заявляють в «Укрпошті».

– В рамках ініціативи Президента щодо заохочення вакцинованих українців, запровадження можливості витрачати державну допомогу на поштову передплату преси залучить тисячі редакцій ЗМІ до інформаційної кампанії з роз’яснення механізму отримання 1000 гривень та особливостей функціонування «Дія». Водночас, адміністрування такої передплати преси буде простим, адже кошти через свою мережу прийматиме єдине підприємство – АТ «Укрпошта», яке вже далі розраховуватиметься із видавцями преси. Також збереження й розвиток українських друкованих медіа – це необхідний крок у боротьбі з фейками, маніпуляціями та ворожою пропагандою, - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У національному поштовому операторі АТ «Укрпошта» підтримують ініціативу видавців преси та готові до реалізації масштабної державної програми із заохочення вакцинації громадян.

– Передплата преси – важлива поштова послуга і наша розгалужена національна мережа дозволить кожному українцю мати можливість «конвертувати» допомогу з «Дії» в доступ до газети, якій він довіряє, – коментує генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.

У НСЖУ наголошують, що особливо місцеві медіа відіграють важливу роль у відповідальному інформуванні щодо подолання наслідків пандемії, контролі на місцях реалізації втілюваних у державі реформ.

Служба інформації НСЖУ оприлюднила з цього приводу результати онлайн-анкетування, проведеного в березні 2021 р. серед 150 редакторів газет. Вони свідчать про штучну кризу, яку переживають друковані медіа через відсутність ефективної державної політики розвитку цього сегменту масмедіа. Протягом року понад 85 % видань втратили рекламодавців, кожна третя газета скоротила кількість номерів або обсяг випусків. Майже 40 % редакцій відмовилися від нових проєктів. Кожна двадцята редакція тимчасово призупиняла вихід видань, ще стільки ж припинили виходити зовсім.
Зберігають видання здебільшого самі журналістські колективи. Майже 40% редакцій скоротили штат, 50% – знизили заробітну плату, майже 14 % відправляли журналістів у неоплачувану відпустку. Навантаження на працівників, які залишилися, зросло в 55 % редакцій.


Відтак, в сфері повноважень Президента України Володимира Зеленського та Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля конструктивно врахувати цю ініціативу. Адже цими днями Глава держави озвучив пропозицію, щоб повністю вакцинованим українцям перерахувати як бонус по 1 тис. грн кожному. За ці кошти можна буде придбати абонемент у фітнес-клуб чи спортзал, відвідати театр чи кінотеатр, купити квитки на внутрішні авіа- та залізничні перевезення. Програма стартує 19 грудня ц. р., й гроші отримають усі вакциновані з самого початку кампанії навесні.  До кінця року на програму виділять близько 3 млрд грн. Стільки ж на початку 2022 р. Володимир Зеленський наголосив, що отримати компенсацію зможуть усі вакциновані, навіть ті, які не мають додатку «Дія».


Проте далеко не всі українці взагалі подорожують літаками та потягами. І в переважній більшості не лише сіл, але й райцентрів відсутні кінотеатри і театри, з музейними закладами – теж сутужно. Та й дістатися туди не так просто, особливо літнім людям… Саме тому НСЖУ і АТ «Укпошта» й запропонували центральній владі розширити спектр дії цієї програми і на передплату друкованої україномовної періодики.


Слід нагадати, що профільне Міністерство культури та інформаційної політики на чолі з Олександром Ткаченком (написав заяву про звільнення через підпорядкування «Держкіно» напряму Кабінету Міністрів України, але продовжує виконувати службові повноваження) та його профільним заступником Тарасом Шевченком за час своєї діяльності не зробило буквально нічого для розвитку друкованої україномовної періодики та понад 6 місяців уникає зустрічі на нараді за участі перших осіб відомства та НСЖУ, щоб конструктивно розглянути невідкладні заходи.


Світлана КОМА.

Ілюстративне фото Служби інформації НСЖУ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (7) - 63.6%
Пізно (1) - 9.1%
Яка різниця? (1) - 9.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 9.1%