Міністерський вояж: Київ – Рівне – «Синьогора». Повз Луцьк…

Міністерський вояж: Київ – Рівне – «Синьогора». Повз Луцьк…

Як виявилося, з усіх офіційно підтверджених посадовців, які 12-21 листопада ц. р. ніби то в президентській резиденції «Синьогора» на Прикарпатті святкували 50-річчя керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, був хіба що міністр Олексій Чернишов. Але як він там опинився і що робив того ж дня у сусідньому м. Рівному, не заїхавши на Волинь?


Частину відповіді дає пресслужба Рівненської облдержадміністрації. Отже, 19 листопада в другій половині дня там повідомили:


«Під час робочої поїздки в область Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов оглянув будівництво стадіону «Авангард» та дитсадок у м. Рівному. Об’єкти зводяться у рамках програми Президента України «Велике будівництво».


Як розповів голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль, на стадіоні значно пожвавилися темпи будівництва. Цьому зокрема, сприяло створення спільної комісії, яка щотижня проводить наради щодо якості та темпів будівництва. Готовність об’єкту 60%. Вже завершили земляні роботи по чаші стадіону, центральному вході та східній трибуні. Будівельники вже утеплюють фасад, облицьовують центральний і боковий входи».


У цьому сенсі слід зазначити, що рівненський «Авангард» має прямий стосунок до однойменного луцького стадіону. Насамперед, команда «Верес» (Рівне) хоча за підсумками минулого сезону й вийшла в Українську премєр-лігу, але сертифікованого за вимогами УЄФА домашнього стадіону не мала. Регламент УПЛ в такому випадку передбачає, що можна використовувати ліцензовану арену в межах тієї ж області, котру представаляє клуб. Але у відомстві Андрія Павелка (очільник Української асоціації футболу, – ред.) вирішив піти назустріч «народній команді», тому цією нормою знехтували, давши рівнянам квиток в елітний дивізіон, де вони доволі успішно грають.


Але – не в себе вдома, а орендуючи стадіон «Авангард»… у м. Луцьку. Для ФК «Волинь» це економічно вигідно, бо щоразу «Верес» за «домашній матч» на домашній арені «хрестоносців» платить кругленьку суму оренди – до 200 тис. грн.


Утім, це проблему адекватної спортивної інфраструктури в сусідньому обласному центрі не знімає. І там в авральному порядку приступили до її спорудження за бюджетні кошти.


Тим паче, що знову проявився «волинський слід»: мером м. Рівного люди обрали представника «Європейської Солідарності» Петра Порошенка – уродженця с. Липне раніше Ківерцівського, а тепер Луцького р-ну Олександра Третяка.


Проте торік пообіцявши таки спорудити реконструйований «Авангард», Олександр Третяк зрозумів, що обпікся на холодному. Тому зараз вже говорить очевидні речі: вартість арени постійно збільшується і після останніх змін за різними оцінками становить від 400 до 550 млн грн. Тому очільник міста переконаний, що така сума є непідйомною для міського бюджету, тому потрібно знаходити додаткові кошти на реконструкцію…


«Серед актуальних питань є набагато більш актуальніші питання – громадський транспорт, питання охорони здоров’я. Це набагато пріоритетніші питання особисто для мене. Питання стадіону зараз переклалось на плечі новообраної міської влади. Вартість стадіону росте, як гриби після дощу. Треба зібрати всі документи, подивитися чому так швидко збільшується вартість реконструкції», – зазначив Олександр Третяк, якого цитує портал «Рівне. Медіа».


Тож невизначеність з подальшою долею «Авангарду» змусила керівництво рівненського «Вереса» знаходити пошуки іншого стадіону для проведення матчів у Прем’єр-лізі. Зараз клуб розглядає потенційну можливість залучення стадіону «Ізотоп» у м. Вараші (колишній Кузнецовськ неподалік волинської Маневиччини, – ред.)


Тим часом на «Авангарді» за останні кілька місяців суттєвих змін непомітно. На об’єкті задіяні поодинокі працівники. За півтора року будівельники звели частину східної трибуни, а також працювали над підігрівом та дренажем футбольного поля…


Тому з чим там «ознайомлювався» міністр Олексій Чернишов, якому на голову нахлобучили білу будівельну «командирську каску» з написом «Велике будівництво», так і не ясно…


Втім, щоб картинка «продуктивного візиту на Рівненщину» була яскравішою, місцеві чиновники організували йому ще кілька виставкових поїздок:  він побачив Дошкільний заклад на вул. Коновальця у м. Рівному (розпочали зводити «з нуля» у минулому році за кошти бюджету м. Рівного, – ред.) та Спорткомплекс на вул. Макарова…


«Держава завжди виконує свої зобов’язання щодо фінансування об’єктів. Як правило, це найбільша частка співфінансування в регіонах. Тому ті проєкти, які ми анонсуємо, у тому числі в Рівному, будуть виконані. Також важливо максимально використати об’єм коштів ДФРР на цей рік», – зазначив Олексій Чернишов перед тим, як залишити Рівненщину.


Виявляється, потім його шлях проліг не на схід, до столиці, а в протилежному напрямку: через сусіднє м. Дубно – аж до с. Гута Івано-Франківської обл., де й знаходиться президентська резиденція «Синьогора» і де, за результатами розслідування «Української правди», в ці дня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у вузькому колі з використанням гелікоптерів ДСНС для транспортування особливо важливих персон і відзначав власне 50-річчя.


Що Олексій Чернишов туди прибув із м. рівного службовим автомобілем, підтвердила навіть пресслужба Офісу Президента, закликавши не спекулювати на темі ювілею Андрія Єрмака.


Відтак, це пояснення ще більше нагнало туману й на так туманну історію. По-перше, чим реально займався міністр у м. рівному? По-друге, чи законно використовував службовий автотранспорт, їдучи у с. Гута, де резиденція «Синьогора»? Коли і як звідтіля повернувся в столицю? І, найцікавіше, чим у ці вихідні займався його водій, який отримує, як і міністр, зарплату з Державного бюджету?


Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби Рівненської облдержадміністрації: Олексій Чернишов (у центрі) щось оглядає у м. Рівному.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (7) - 63.6%
Пізно (1) - 9.1%
Яка різниця? (1) - 9.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 9.1%