Нагороди, які не до свят чи ювілеїв…

Нагороди, які не до свят чи ювілеїв…


Вручення Національної премії на захист свободи слова і європейської премії імені Павла Шеремета, нагородження переслідуваного в Криму російськими спецслужбами журналіста Миколи Семени, відзначення керівника німецького медіацентру Вольфганга Рессманна, нагрудний знак від Командувача ООС для волинського журналіста… Різні люди, різні події, а основа – спільна.


26 листопада в Національній спілці журналістів України відбулася зустріч із учасниками міжнародного проєкту «Медіадіалог 2021», який із 2015 р. відбувається за підтримки МЗС ФРН та проводиться ГО «Форум українських журналістів» у Волинській області у взаємодії з НСЖУ, медіорганізаціями з Німеччини, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, а також вищими навчальними закладами, серед яких – Волинський національний університет імені Лесі Українки.


І в скромній, але наповненій творчістю будівлі Спілки на столичному Хрещатику, 27, одночасно відбулося як мінімум 4 важливих події.  


Насамперед, Національну премію на захист свободи слова-2021 імені Ігоря Лубченка отримала незалежна Білоруська асоціація журналістів на чолі з головою Правління Андреєм Бастунцом. Через переслідування керівник БАЖ, а також сотні інших журналістів, змушені або перебувати за гратами лукашенвівського диктаторського режиму, або жити на працювати в еміграції. Тож доки Андрей Бастунец знаходиться в одній із країн Євросоюзу, його заступник Баріс Гарєцкій отримав цю віднаку. Він наголосив, що рано чи пізно режим Аляксандра Лукашенка відійде в морок істроричного небуття, і тоді всі журналісти зможуть працювати в Білорусі вільно та безпечно. Білоруський колега також наголосив: із усіх основних словянських  країн колишнього СССР лише Україна, попри страшилки кремлівської пропаганди про Майдан, залишилася відносно стабільною в справі дотримання прав свободи слова. Хоча, звичайно, змінювати на краще і в нас є багато чого…


Аж через 5 років після присудження кримський журналіст Микола Семена також отримуав відзнаку – європейську премію імені Павла Шеремета, котрий трагічно загинув внаслідок теракту в центрі м. Києва  ще 20 липня 2016 р., але злочин так і не розкрито.


Чому ж нинішній Секретар НСЖУ Микола Семена, а в часи переслідування російським ФСБ у Криму громадський журналіст «Радіо Свобода», не зміг вчасно отримати вагому європейську відзнаку? Все до трагізму просто: він перебував під слідством і в будь-який момент був готовий потрапити у кремлівську неволю…


Тож 28 листопада 2016 р. у м. Брюсселі (Королівство Бельгія) кримського журналіста Миколу Семену нагородили європейською премією імені Павла Шеремета, вручення премії відбулося в рамках восьмої асамблеї Форуму громадянського суспільства країн Східного партнерства, але за фізичної відсутності лауреата нагороду отримали тоді представники «Радіо Свобода», зокрема, керівник проєкту «Крим. Реалії» Володимир Притула. Коли ж чудова відзнака таки прибула з центрального офісу у м. Прага в столицю України, то Володимир Притула планував особисто вручити Миколі Семені цю нагороду, проте невідкладне редакційне доручення покликало його в дорогу. Тож Голова НСЖУ Сергій Томіленко під час представницької зустрічі виконав цю почесну місію…


Почесною відзнакою НСЖУ із нагоди 30-річчя Незалежності України також нагороджено Вольфганга Рессманна, керівника міжнародного проєкту «Медіадіалог 2021», директора Громадського телеканалу «ОК-TV Ludwigshafen Medienanstalt Rheinland- Pfalz», голови правління міжнародної організації недержавних медіа «European Youth4Media Network e.V.». Цим відзначено вагомий внесок Вольфганга Рессманна в розвиток німецько-української медіаспівпраці, а також захист прав журналістів і в нашій державі, і в Білорусі, Грузії і навіть Афганістані.


Не лише присутнім на цих урочистостях, але й одним із лавреатів став і головний редактор «Волинської газети», голова правління ГО «Форум українських журналістів» у Волинській області та Секретар НСЖУ Володимир Данидюк. Насамперед, завдяки нашому колезі вдалося вирішити низку проблемних питань друкованої української періодик, захистити права журналістів щодо урядової програми з тимчасового безробіття в період пандемії коронавірусу, висвітлення військово-патріотичної тематики, долучення до проєкту «Медіадіалог 2021» не лише студентів із інших вишів України, але й, насамперед, із числа вихованців Факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки.


Проте 26 листопада в столиці Володимира Данилюка було нагороджено нагрудним знаком «За службу та звитягу» ІІІ ст. Командувача Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва.


Цю відзнаку Володимиру Данилюку як визнання високого рівня професійної роботи всього колективу «Волинської газети» Сергій Наєв присвоїв із нагоди 30-річчя Незалежності України, коли в столичному офісі Національної спілки журналістів України відбулося нагородження групи цивільних працівників масмедіа, котрі в інформаційному полі нашої держави допомагають військовослужбовцям зони АТО/ООС ефективно виконувати бойові завдання.  


Із вагомих причин особисто із рук генерал-лейтенанта Сергія Наєва раніше Володимир Данилюк отримати нагрудний знак та посвідчення до нього не зміг, тому під час міжнародної зустрічі керівництва української Спілки з німецькими, білоруськими, молдовськими, грузинськими та вірменськими колегами Голова НСЖУ Сергій Томіленко виконав почесну місію та вручив Володимирові Данилюку заслужену нагороду.


«Не дарма на логотипі НСЖУ крім державного прапора зображене перо – незмінний атрибут не лише паперової журналістики, але й символ того, що інформаційна зброя має бути завжди гострою. Тому відзнака Командувача ООС «За службу та звитягу» – це орієнтир правильної роботи волинських журналістів у справі патріотичного, професійного та об'єктивного висвітлення ходу російсько-української війни на Донбасі, участі в бойових діях наших військовослужбовців, зокрема, зі складу 14 Окремої механізованої бригади імені князя Романа великого, масмедійний супровід умов дислокації армійців у тилу, життя ветеранів та родин Героїв, які осиротіли…», – зазначив Володимир Данилюк.


Логічним продовження програми запозичення та обміном досвідом став візит учасників проєкту «Медіадіалог 2021» у студії Радіо «Армія FM» та Військового телебачення на чолі з полковником Віктором Громом.


Він став можливим завдяки сприянню Департаменту інформаційної політики Міністерства оборони України Ольги Куліш, яка разом із відомим військовим журналістом Олександром Мотузяником розповіла про особливості ідеологічної протидії експансії російської пропагандистської брехні.


«Це важливо, коли перемогу треба кувати і в сфері інформаційного домінування над ворогом!», – наголосила Ольга Куліш.


Відтак, ці нагороди та відзнаки – це не про святкові атрибути з нагоди свят чи іменин, а результат важливої роботи на масмедійному фронті боротьби з ворожими фейками, маніпуляціями та пропагандою, а також – сприяння обороноздатності України та правди про Героїв новітньої російсько-української війни.


Світлана КОМА.

На фото авторки, Поліни ЗАБОЛОТНОЇ та Служби інформації НСЖУ: Сергій Томіленко, Микола Семена та Баріс Городєцкій під час вручення нагороди імені Павла Шеремета; Вольфганг Рессманн у студії редакції Радіо «Армія FM»; виступ Секретаря НСЖУ, працівниці Департаменту інформаційної політики Міністерства оборони України, волинянки Ольги Куліш; серед прапорів у редакції військових журналістів – і подарований вдячними військовослужбовцями волинської 14 Окремої механізованої бригади імені Романа Великого; нагрудний знак «За службу та звитягу» ІІІ ст., яким Командувач ООС генерал-лейтенант Сергій Наєв нагородив головного редактора «Волинської газети», Секретаря НСЖУ Володимира Данилюка.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%