Операція «Полісся»

Операція «Полісся»


Що за спецзаходи проводяться на кордоні з Білоруссю і чому скасували мобілізацію армійських резервістів?


Триває спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся» на українсько-білоруському кордоні, що стартувала 24 листопада. Якою є ситуація на кордоні станом на сьогодні та чи пов’язують такі активні дії не лише з нелегальними мігрантами, а й з накопичення військ РФ поблизу кордону, ІА «Волинські новини» поцікавилось у волинських силовиків. Навіть за завісою секретності  можна побачити чимало цікавих моментів…


Силовики на кордоні

До операції, яку координує Державна прикордонна служба України, залучили Національну гвардію, Національну поліцію, ЗСУ, Міграційну службу та інші резерви. Ось що ще вияснила журналістка ІА «Волинські новини» Вікторія Семенюк:


«Як розповіла речниця Волинського прикордонного загону №6 Маргарита Вершиніна, інформація про кількість особового складу серед прикордонників, залучених до операції «Полісся» – з обмеженим доступом.


З її слів, основна мета активних дій – недопущення незаконного перетину кордону групами нелегальних мігрантів, а також припинення будь-якої іншої протиправної діяльності на кордоні.


«У межах цієї операції відбувається посилення особовим складом, технікою. Відбувається виставлення спільних прикордонних нарядів прикордонників і нацгвардійців, а також прикордонників з поліцейськими. Працюють контрольні пости, які здійснюють перевірку автотранспорту, автостанцій з метою виявлення можливих нелегальних мігрантів та засобів і предметів, заборонених до перевезення», – проінформувала Маргарита Вершиніна.


Натомість на запитання, чи пов’язана така концентрація силових структур на українсько-білоруському кордоні з розташуванням та переміщенням вздовж нього військ РФ, речниця прикордонників відповіла, що основна увага учасників операції «Полісся» направлена саме на протидію нелегальним мігрантам та порушення кордону великими групами осіб.


«На сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України і тому правоохоронні органи спільними зусиллями вже вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці. Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася. Головне її завдання– не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил», – розповіла речниця НГУ, старший лейтенант Аліна Новікова.


З її слів, для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організували роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні утворено координаційні групи управління, куди входять представники взаємодіючих відомств.


«Контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів. В охороні кордону активно застосовуватимуть для патрулювання і моніторингу авіацію, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження», – інформує речниця НГУ.


Окрім цього, з її слів, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів виставлятимуть контрольні пости на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння.


На запитання, чи пов'язані такі заходи не лише з мігрантами на кордоні, а й з накопиченням військ РФ на території Білорусі, наголосила, що активні дії силовиків на українсько-білоруському кордоні пов’язані з недопущенням саме міграційної кризи».


До спецоперації «Полісся» залучили і представників Національної Поліції України.


Як повідомила «Волинським новинам» речниця Головного управління Національної поліції у Волинській області Ольга Бузулук, станом на сьогодні, у Нацполіції достатньо сил і засобів для виконання поставлених завдань. У операції задіяні представники всіх підрозділів поліції, які повною мірою виконуватимуть поставлені перед ними задачі.


Згорнуті резервісти

Раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло про те, що через напруженість на українсько-білоруському кордоні на Волині у кількох громадах волинським резервістам вручили повістки на службу. Але потім скасували розгортання підрозділу… Чому?


«Як пояснив у коментарі «Волинським новинам» офіцер групи морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Волинського обласного центру комплекстування та соціальної підтримки Анатолій Маринюк, повістки резервістам й справді надсилали, тому що планували сформувати підрозділ територіальної оборони на навчальні збори, які мали стартувати 24 листопада. Саме у цих зборах на території Луцького району й мали брати участь резервісти, які, власне, й отримали повістки. Але 23 листопада захід відтермінували:


«Ситуація на кордоні – поки що не наша компетенція. Військові територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (колишні військкомати, – ред.) поки ще не мають жодного стосунку до того, що відбувається на кордоні. Це прерогатива МВС і їхніх структурних підрозділів, таких як ДПС, Нацгвардія і Нацполіція. До таких операцій можуть залучати бійців ЗСУ, зокрема підрозділи тероборони, але поки що їх не залучають. Справді, 24 листопада планували навчальні збори підрозділів територіальної оборони і саме до цих зборів мали долучати резервістів. Але поки що їх відтермінували. Чекаємо на команду з Києва».

Що каже начальство? 

Президент України Володимир Зеленський 26 листопада на пресмарафоні заявив, що Україна готова до ескалації з боку Росії у будь-якому прояві, а ситуація на кордоні – контрольована. Він зазначив, що ймовірність вторгнення з боку агресивних сусідів можлива щодня, але станом на сьогодні це ніщо інше, як психологічне залякування.


А Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова опублікувала в соцмережах фотографії поганих побутових умов розміщених у прикордонні нацгвардійців, поліцейських і прикордонників та продемонструвала, як Польща добре дбає про своїх захисників кордону.


Наш кор.

На фото пресслуждби Національної гвардії України: додаткові сили НГУ перед відправкою транспортною авіацією до кордону з Білоруссю.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%