Архів. 01.12.2021 р.

Архів. 01.12.2021 р.

Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...

90 років тому

Безпросвітня пустка

«Ми, нижчепідписані безробітні робітники цегельні «Лучанінь» у м. Луцьку власників Лущовські і Пінчука, звертаємося з проханням до пана Волинського воєводи про виділення нам одноразової грошової допомоги. Оскільки довгий час ми знаходимося без жодних засобів для життя, безробіття веде нас до крайньої нужди… Наші засоби для існування повністю вичерпані і ми опинилися перед безпросвітньою пусткою…».

(«До праці», 1931 р.).

На фото: зразок продукції цегельні «Лучанінь».


80 років тому

Перші партизани

«Фашистські окупанти одразу приступили до терору мирного населення. Вже 28 серпня вони розстріляли 45 місцевих радянських громадян, серед них – 12 жінок і 11 дітей… А наприкінці цього ж року в Цумані і на території району почав діяти перший партизанський загін під командуванням  комуніста О. Ф. Філюка. Як члена КПЗУ пілсудчики засудили його до 8 років тюрми, де він перебував до 17 вересня 1939 р. Загін згодом влився в з'єднання А, П. Бринського».

(«Радянська Волинь», 1945 р.).


70 років тому

Колгоспи без реманенту

«Ще в серпні 1948 р. у смт Торчин створено колгосп ім. М. І. Калініна, який усуспільнив 722 га орної землі. Через рік тут утворили артіль ім. М. Щорса, яка згуртувала 110 селянських дворів, яка згодом увійшла до колгоспу ім. Т. Г. Шевченка сусіднього с. Буянів. Оскільки обидва колгоспи не мали сільгоспмашин, то допомагала їм обробляти землю та збирати врожаї Торчинська МТС».

(«Колгоспна правда», 1951 р.).


60 років тому

Викреслив особисто Хрущов…

Голова Виконкому Луцької міської Ради депутатів трудящих Микола Бездушний згадував: «У 1961 р., на превеликий жаль, газифікацію м. Луцька було припинено. Це пов’язано з великомасштабним освоєнням цілинних земель і потребою великої кількості трубного матеріалу. В ЦК КПСС у Москві нам сказали, що м. Луцьк зі списку населених пунктів щодо газифікації викреслив особисто Микита Хрущов… Хоча в 1960 р. у місті було зроблено колосальну роботу зі створення системи газорозподільчих мереж. Це була все міська будова. Роботи, як правило, виконувалися вручну, щоб не пошкодити інші інженерні мережі та деревонасадження. Робота велася на громадських засадах самими жителями м. Луцька, а керували ними чудові фахівці з БУ-535 на чолі з тов. Осадчим, Шляєном і Шиятим».

(«Нариси історії органів державної влади та місцевого самоврядування на Волині (1944-2009 рр.)», 2009 р.).


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%