Тоді газети писали

Тоді газети писали

80 років тому

Стир піднявся

Унаслідок довготривалих опадів рівень води на Стиру під Луцьком піднявся на 1,76 м проти нормального стану. Залито луки зі скошеним сіном. Луцькові загрожувала б небезпека в тому разі, коли б вода прибула в Стиру ще на ½ м. На вищих теренах вода спадає.

Ріжні вісти

На Далекому Сході ситуація загострюється. Манджурівська влада далі арештовує совітських урядовців Східно-Китайської залізниці. Більшість арештів виконано в Харбіні. Сконфісковано також велику кількість зброї та гранат.


На фото: Східно-Китайська залізниця, скеляста виїмка.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

«Українські» призначення

Закордонна преса наробила багато галасу з приводу нібито зміни більшовицької політики в радянській Україні. Там на високі посади призначено кілька осіб з українськими прізвищами. Головою ради народних комісарів став замість Коротченкова Корнієць, на чолі найвищої ради – Михайло Гречуха. Але жадної зміни курсу немає. Червона Москва нищить і гнобить Україну, лише заслонюючись українськими прізвищами. Фактично влада знаходиться в руках надісланого з Москви Хрущова.

(«Шлях», 1939 р.)

65 років тому

Ледарі-спекулянти

Як на роботу – живіт болить, як на базар – то й перестав. Прикладом цього можуть бути ледарі-спекулянти з артілі ім. Шевченка с. Дубової Безека Мотря, Палошик Серафима та Іларчук Домна. Як тільки їм доводиться йти на колгоспне поле або до молотарки працювати, то в них животи болять. Але як тільки зійде сонце і чесні колгоспники вже працюють, в них і животи перестають боліти. Тоді вони мерщій беруть булочки і молоко та стежками, стежками, поза селом – до міста і на базар. Там вони простоюють цілі дні, базарюючи.

(«Прапор Леніна, 1949 р.)

35 років тому

До 40-річчя возз’єднання в єдиній Українській державі

Віками мріяв український народ про возз’єднання своїх одвічних земель в єдиній Українській державі. Таку можливість йому забезпечив соціалістичний лад, велика сім’я радянських народів. Об’єднавши всі свої землі, Радянська Україна – складова і невід’ємна частина СРСР – перетворилася в одну з найбільших держав Європи. Сорок років розвитку західноукраїнських земель під егідою радянської влади – це епоха, насичена ще небаченим поступальним рухом вперед. За ці роки досягнуто величезних успіхів у всіх сферах народного господарства, у підвищенні культури, добробуту трудящих.


На фото із Вікіпедії: дружня зустріч військовослужбовців вермахту та Червоної армії на трасі Стрий – Дрогобич, вересень 1939 р.

(«Прапор Леніна», 1979 р.)

25 років тому

МЖК у Луцьку

Набирає силу рух МЖК у Луцьку. Молодіжний житловий комплекс «Арго» будує 7-й поверх першої черги. Молоді будівельники намітили здати 108 квартир у грудні нинішнього року. для цього будівельні роботи ведуть у три зміни. На загальних зборах дільниці «МЖКбуд» вирішили до кінця року суботу вважати робочим днем.

(«Молодий ленінець», 1979 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%