Що буде з колишніми ПТУ?

Що буде з колишніми ПТУ?


26 листопада відбулося засідання «круглого столу» на тему «Підготовка робочих кадрів для будівельної галузі регіону: проблеми та перспективи розвитку». Гендиректор ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536», керівник Волинського офісу простих рішень та результатів Ігор Чорнуха у ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури» вислухав аргументи учасників обговорення та вніс низку конкретних пропозицій. 3 грудня ц. р. вони повинні бути розглянуті та враховані під час чергового засідання Регіональної ради професійної освіти у Волинській області, котре відбудеться в м. Луцьку.


«На фоні постійного зменшення фінансування галузі професійної освіти з Державного бюджету на місцеві лягає додатковий тягар навантаження. Тому проблема навіть не в тому, що може зменшитися кількість державного замовлення на випускників тих чи інших професій із безкоштовним навчанням студентів. Нам потрібно раз і назавжди створити та запустити дієвих механізм підготовки кадрів, адаптованих до роботи в сучасних реаліях», – зазначив Ігор Чорнуха.


Втім, і нести додаткові витрати для підготовки фахівців необхідних спеціальностей волинський бізнес сьогодні нести не готовий, адже змушений вирішувати низку інших проблем.


Тож як поєднати інтереси держави, освіти, органів місцевої влади та виробничників?


Одним зі способів активізувати процес підготовки кваліфікованих кадрів потрібних професій та збереження їх на українських підприємствах .  Для цього на рівні держави потрібно як мінімум створити систему гарантованого першого робочого місця для випускників галузі професійної освіти з відшкодуванням із Держбюджету видатків, пов'язаних із оплатою праці цієї категорії працівників.


«У такий спосіб держава покаже свою реальну зацікавленість у підтримці вітчизняних товаровиробників та стимулюватиме молодих випускників жити і працювати в рідній країні. Крім усього іншого, це й більше сплачених податків, покращення демографічної ситуації, загальних розвиток України», – зазначив Ігор Чорнуха.


Наразі ж із 20 випускників галузі професійної освіти лише 1 іде працювати за спеціальністю в межах України, тож виникає цілком резонне запитання: для кого ж готують робітничі кадри?


Ці та інші теми заплановано розглянути та внести конкретні пропозиції для вирішення під час чергового засідання Регіональної ради професійної освіти у Волинській області, котре 3 грудня ц. р. відбудеться в м. Луцьку. Співголови ради – перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук та заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук. У складі Регіональної ради професійної освіти у Волинській області – 28 представників бізнесу та громадських організацій, в тому числі – радник Голови правління Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців Петра Пилипюка  – Анастасій Сохацький.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото: під час «круглого столу» на тему підготовки робітничих кадрів для будівельної галузі Волині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%