Як повернути вилучене посвідчення водія?

Як повернути вилучене посвідчення водія?


Кабмін 2 грудня 2021 р. вніс зміни до «Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення».


Тепер, згідно з п. 3 документа, водій «вважається позбавленим права керування транспортним засобом після того, як відповідне рішення суду набуде чинності».


У випадках, коли рішення про адміністративне правопорушення не прийнято у встановлений термін, водій може продовжити термін тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом (п. 5) або повернути тимчасово вилучений документ, написавши заяву (п. 6).


Портал «Ліга. нет» зазначає, що термін, у разі перевищенні якого судом автомобіліст може отримати своє посвідчення за заявою, становить 3 місяці.

Винятком є правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП («Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції») – у цьому випадку водій може попросити своє посвідчення назад лише тоді, коли суд не ухвалив рішення протягом 1 року.


Наш кор.

Ілюстративне фото пресслужби МВС України.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%