80-річчя УПА, проблеми музею у Затурцях, кадри і Центр освіти

80-річчя УПА, проблеми музею у Затурцях, кадри і Центр освіти

Під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку облради  обговорено низку проєктів рішень, які розглянуть депутати на сесії 9 грудня. Що привертає увагу?


Депутати схвалили відзначення ювілею створення Української Повстанської Армії та дня народження Степана Бандери. Обранці громади вирішили визнати 2022-ий роком Української Повстанської Армії. Так, до 80-ї річниці утворення УПА депутати пропонують приділити більше уваги вивченню історії визвольного руху. Такий проєкт рішення зініціював перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Депутатка Валентина Магурчак запропонувала розробити перелік заходів до річниці УПА та дня народження Степана Бандери. Крім іншого, він має містити проведення наукових та краєзнавчих конференцій.


Члени профільної комісії також внесли зміни до регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018-2022 рр. у частині забезпечення функціонування спортивного відділення Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти».


«Нагадаємо, на його базі буде створено спортивний ліцей.Повноцінно функціонувати він буде з 1 вересня 2022 р., тут навчатиметься щонайменше 200 дітей.У змінах до програми передбачені видатки на харчування та проживання дітей впродовж 4 місяців, а також на проведення навчально-тренувальних зборів та участь у змаганнях», – деталізувала пресслужба облради.


Окрім того, до членів комісії звернувся голова Затурцівської громади колишнього Локачинського р-ну з проханням допомогти у розробці проєктно-кошторисної документації на реставрацію музею В’ячеслава Липинського. Зазначається, що в музеї тече покрівля, стіни вкрив грибок, збирається волога і у підвалі.


«Вирішити це питання коштом обласного бюджету важко через обмежені можливості, – зазначив депутат Андрій Бокоч. – Якщо лише на проєктно-кошторисну документацію потрібно 500 тис. грн., то ремонт приміщення обійдеться у десятки мільйонів. Тому варто шукати варіанти з грантовими проектами та фінансування з Державного бюджету».


Крім того, громада просить посприяти у вирішенні питання із реконструкцією пам’ятника В’ячеславу Липинському, зокрема – відтворити у карбованій міді тимчасову модель, яка зараз встановлена на могилі державного діяча, доповнити скульптуру пілонами та облагородити постамент гранітними плитами. Орієнтовна вартість об’єкта – 400 тис. грн.


Варто нагадати, що свого часу капітальний ремонт садиби родини Липинських у смт Затурці було проведено за ініціативи голови облдержадміністарції Бориса Клімчука. Він знайшов можливості залучити кошти централізованого фінансування. А от чому цим не займається нинішній голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, на засіданні комісії ніхто не пояснив…


Мало того, Волинський краєзнавчий музей, до структури якого входить музей-садиба, недавно заявив, що з метою економії коштів збирається скоротити персонал до мінімуму, залишивши лише директора і кількох сторожів. Як за таких умов об'єкт може привертати увагу туристів, невідомо…


Крім цього, депутати погодили кандидатури виконувачів обов’язків директорів двох закладів –Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Люблинецького ліцею. Обов’язки керівника ЦНТТУМ буде виконувати Оксана Філіпчук, а ліцею – Дмитро Матвіюк.


Світлана КОМА.

На фото пресслужби облради: під час засідання гуманітарної комісії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%