Український горох в Америці

Український горох в Америці

Загалом за 10 місяців 2021 року Україна відправила на експорт 22,8 тис. т гороху, що на 28% більше аналогічного показника минулого року.  Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

«Варто відмітити чергову повну заміну країн-партнерів по торгівлі горохом. Якщо в 2020 році основними країнами-імпортерами українського гороху були Іспанія, Туреччина та Польща, то за 10 місяців 2021 року 99% українських експортних відвантажень даної культури відбулося в США», – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Експертка додала, що швидше за все така зацікавленість в українському гороху зі сторони США виникла через неврожай бобових в Північній Америці через посуху. Зазвичай дана країна у разі потреби імпортувала горох з Гватемали та Мексики, а несприятливі погодні умови зменшили валовий збір як на території США, так і в традиційних країн-експортерів. Тому США знайшли необхідні обсяги в Україні.

«Хочеться сподіватися, що така різка зміна вектору торгівлі в зв’язку з підвищеним попитом зі сторони нового торгівельного партнера на даному ринку не припинить подальшу співпрацю з раніше існуючими країнами-імпортерами та дозволить українським виробникам гороху більш стабільно почувати себе на світовому ринку бобових», – зауважили в УКАБ.

Зазначається, що за результатами 2021 року Україною було зібрано 581 тис. т гороху, що на 21% більше аналогічного показника минулого року. Таке зростання вдалося досягти за рахунок збільшення врожайності гороху, оскільки приріст посівних площ був мінімальний.

Беззаперечним лідером по обсягам виробництва в 2021 році є Запорізька область, на території якої зібрали 22% валового збору гороху. Далі слідують Миколаївська та Харківська області, які мають по 9% валового збору.

Експерти відмічають, що значне скорочення посівних площ під горохом відбулося в 2019 році, причому майже в 2 рази. Основною причиною такого скорочення була постійна зміна основних країн-імпортерів українського гороху, що ускладнювало процес планування і робило український ринок даного продукту погано прогнозованим. Імпортні поставки гороху в країну відсутні.

Наш кор.
Фото з доступних джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%