Коли в Луцьку буде сніг?

Коли в Луцьку буде сніг?


Лише один день 18 спецавтомобілів поїздили вулицями обласного центру, імітуючи боротьбу зі снігопадами. Навсправді асфальт тоді присипало тоненьким мереживом пухкого намиста, яке швидко перетворилося на воду. А коли в м. Луцьку буде багато снігу? Обіцяють у понеділок-вівторок!


Подекуди ще в суботу, а в районі м. Ковеля – пообіді 5 грудня, груднева погода подарувала волинянам не лише незначний мороз, але й трохи снігу. А от більша частина Луцького р-ну та сам обласний центр – сіро-чорні.


Коли ж очікувати снігопадів?


Як зазначає портал «Синоптик», 6 грудня хмарна погода протримається у м. Луцьку увесь день. Вранішній дрібний сніг поступово перейде у дощ зі снігом, який ввечері зміниться снігом.


Портал «Синоптик» додає:


«Народний прогноз погоди: Цього дня вшановується пам’ять благовірного князя Олександра Невського і святителя Митрофана. Наші пращури звернули увагу на те, що якщо 6 грудня мжичить сніг і вітер з півночі, то через півроку — 6 червня — мжичитиме дощ і дутиме північний вітер. У цей час селяни святкували становлення санного шляху по снігу і льоду.


А от торік сніг випав лише 8 грудня, коли вшановується пам’ять Святого Климента, Папи Римського. У народі цей день називається Климентовим:


«У день Святого Климента зима клин клином вибиває».


З цього часу настає пора сильних морозів:


«Климент морозом у чоловіка сльозу гонить»; «Мороз насипав білих троянд».


На Климента боялись побачити в поселеннях польових мишей, оскільки їхнє наближення до будинків вказувало на холодну зиму…


Роман УСТИМЧУК.

На фото Володимира ДАНИЛЮКА: сніг на Ковельщині, 5 грудня 2021 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%