Позачерговий, але об’єднавчий

Позачерговий, але об’єднавчий

На другому з’їзді Блоку Петра Порошенка визначилися зі списками кандидатів до Верховної Ради.

Не просто стати народними депутатами України і створити новий уряд, а сформувати нову Україну. Таке доволі амбітне завдання поставили перед собою члени Партії «Блок Петра Порошенка» під час другого етапу Х позачергового з’їзду, котрий відбувся 14 вересня цього року. Зрозуміло, що того дня до столиці з’їхалися делегати з усієї України, аби спільно напрацювати механізм подальших дій, щоби кожен громадянин мав можливість жити під мирним небом, жити щасливо, жити по-новому. Звісно, попрямувала до Києва й волинська делегація на чолі з головою обласного осередку Партії «Блок Петра Порошенка» Романом Романюком.

– Як на мене, дуже добре сказав після з’їзду голова партії Юрій Луценко, що ми не воліємо змагатися і битися за право владарювати на руїнах минулого: УРСР остаточно й безповоротно померла у лютому цього року, а відтак хочемо й готові запропонувати українському суспільству архітектуру майбутнього, – підкреслив Роман Романюк. – Після Революції гідності не можна керуватися метою сформувати новий уряд. Ціль – інша: сформувати нову Україну, де кожен матиме право й можливість жити вільно, чесно, безпечно, безбідно, жити по-новому!

Знаково, що очолив перелік кандидатів у нардепи від партії, котра підтримує курс Президента України Петра Порошенка, лідер «УДАРу» Віталій Кличко. Київський міський голова наголосив: його політична сила вкотре доводить, що здатна консолідуватися зусилля задля гідного майбутнього. Не можна не погодитися, що тепер, коли на шальках терезів – безпека країни, подібний крок – повністю виправданий.

Іще напередодні «Блок Петра Порошенка» пропонував представникам демократичних сил сформувати єдиний список кандидатів до українського парламенту. Одначе не так сталося, як гадалося. Щоправда, варто віддати належне партійцям Блоку Петра Порошенка, адже з їхніх уст не злетіло жодного слова критики чи докору на адресу тих, хто вирішив іти своїм шляхом. А от про наміри в подальшому конструктивно працювати в парламенті заявили, зокрема Юрій Луценко закликав українських демократів утриматися від політичних битв у той час, коли в країні – війна. Воно й зрозуміло: зусилля слід спрямовувати на провадження таких необхідних суспільству реформ.

Хто ж увійшов до першої десятки виборчого списку? Беззаперечно – люди поважні, ті, хто не так давно стояв на Майдані й творив Революцію Гідності, ті, кому під силу взяти на себе зобов’язання формувати нову державу в надскладних умовах. Окрім Віталія Кличка, до переліку потрапили Юрій Луценко – радник Президента України та лідер Блоку Петра Порошенка, Ольга Богомолець – також радник глави держави, громадський діяч, відомий лікар, Володимир Гройсман – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Мустафа Джемілєв – уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат, Юлій Мамчур – полковник Повітряних сил України, Марія Матіос – письменниця, народний депутат, Микола Томенко – народний депутат, Ірина Геращенко – парламентар, уповноважений Президента України з врегулювання конфлікту на Донбасі та Віталій Ковальчук – лідер парламентської фракції «УДАР».

– У переліку – лише один представник Волині – Ігор Палиця, котрому дісталася 35-та позиція, одначе загалом команду сформовано таку, яка на півдорозі не зупинятиметься й втілюватиме програму партії, –підкреслює голова волинського осередку партії. – Як на мене важливо, що вдалося об’єднати в єдиний список дуже різних людей: професійних політиків, військовослужбовців, громадських діячів, журналістів, представників бізнесу, адже кожен – професіонал. Відтак можемо й, вірю, зможемо продемонструвати нову якість політики.

Окрім того, делегати остаточно ухвалили передвиборчу програму «Жити по-новому!». Партійці переконують: змінити Україну вдасться лише тоді, коли відповідні зміни відбудуться у кожному, коли інакшим буде ставлення до власного життя і до життя держави.

– Необхідна низка змін у політичній системі, – зауважує Роман Романюк. – А це – вдосконалення парламентсько-президентської форми правління, повне перезавантаження влади, децентралізація влади. Окрім того, наче ковток повітря, для відновлення економіки потрібні реформи: подолання корупції, зменшення податків, перекриття офшорів тощо. Упевнений, саме сільське господарство може стати точкою прориву для української економіки! Але необхідно, аби в суспільстві панували принципи справедливості. Зміни будуть відчутними вже навіть тоді, коли усвідомимо, що давати хабар – такий самий злочин проти моралі, як і його брати! Утвердження нетерпимості до корупції має бути національною ідеєю. Питання окремої ваги – безпека. Безпека країни, кожного мешканця, а також безпека енергетична. Відтак зниження споживання енергоносіїв – спільна справа. Не потрібно популізму. Варто покладатися на власні сили, бо ніхто, окрім українців, не стане тягнути країну з кризи. Вірю, ми здатні працювати заради спільної перемоги та достойного майбутнього.

Олена РУДИК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%