У «жовтій» – як у «червоній»!

У «жовтій» – як у «червоній»!


Із 6 грудня в Україні набули чинності нові обмеження для «жовтої» зони епідемічної небезпеки. З 9 грудня обмеження ще суворіші… Кого, куди і чому не пустять або за що оштрафують?


Під час брифінгу напередодні запровадження нових обмежень та покарань, які затвердив Кабмін на засіданні 24 листопада ц. р. і які почали діяти з 6 грудня, сказала Заступниця Міністра охорони здоров’я Марія Карчевич, передає Агенція «Укрінформ»:


«Нові правила карантину… торкнуться, перш за все, невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на «жовтому» рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти Covid-19 та має відповідний документ – «жовтий» Covid-сертифікат чи довідку 063о (про те, що особа перехворіла корона вірусом, – ред.)».


Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності у жовтій зоні: не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі – або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають цю опцію".


«Люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти Covid-19 або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:


– взяти участь у проведенні будь-яких масових заходів: культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших;

– відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

– скористатись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування: барів, ресторанів, кафе тощо. 


Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил: носіння маски та дотримання дистанції 1.5 м», – деталізувала «Економічна правда».


Крім того, термін дії «жовтого» сертифіката про перше щеплення з 6 грудня стає 30 днів. Раніше він був чинним 120 діб, але зараз інтервал між першою та другою лзами повинен становити від 14 до 28 діб.  


Бізнес має перевіряти у відвідувачів всі Covid-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком «Дія». Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус Covid-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування Covid-сертифікат не вважається наданим та перевіреним. 


У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу буде притягнутий до відповідальності за статтею «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення і отримати штраф від 34 до 170 тис. грн. 


Крім цього, МОЗ працює над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях. 


Держуправлінці зі сфери медицини нагадали, що з 9 грудня набуває чинності наказ про розширення переліку професій, для яких вакцинація є обов'язковою. Йдеться про: 


– працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

– працівників установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів;

– працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави («Укрпошта», «Укрзалізниця» та інші).


Марія Карчевич нагадала, що для роботи громадських закладів на «червоному» рівні епіднебезпеки залишається вимога документу про повний курс вакцинації проти Covid-19, негативний тест, або довідка про одужання.


За даними МОЗ, понад 37% дорослого населення в Україні пройшли повний курс вакцинації, і майже 43,8% отримали принаймні одне щеплення проти коронавірусу та його нових штамів.


За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоровя, показник щеплених людей у світі має становити 40% до кінця року.


Світлана КОМА.

Ілюстративне фото порталу «Економічна правда».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%