Чи отримає Україна додаткове озброєння від США?

Чи отримає Україна додаткове озброєння від США?


Міністр оборони України Олексій Рєзніков просив у голови Пентагону Ллойда Остіна надати Україні системи озброєння, зокрема – частину американської військової техніки, що призначалася для Афганістану до падіння Кабула, включно з радянськими вертольотами Ми-17В-5. Але чи відреагує Пентагон і Білий дім на ці прагнення?


Як зазначає «Українська правда», це повідомляє портал «Foreign Policy» із посиланням на українського чиновника зі сфери оборони:

«Зустріч Олексія Рєзнікова та Ллойда Остіна відбулася в Пентагоні в середині листопада. Українському міністру потрібні були системи озброєння – і то швидко, аби змінити розрахунки Росії щодо початку чергового вторгнення в Україну». 


За даними видання, список, який Олексій Рєзніков представив Ллойду Остіну, включає підтримку повітряної та морської оборони та радіоелектронної боротьби – потенційний щит від руйнівних бомбардувань та електромагнітних атак. 


Офіційний Київ також просив про частину американської військової техніки, призначеної для Афганістану до захоплення влади талібами, включно з радянськими вертольотами Ми-17В-5, які проходили технічне обслуговування в Україні, а також боєприпасами, які спочатку передбачалося відправити в афганську армію, повідомив український оборонний чиновник на умовах анонімності.


«За даними Міноборони України, Росія розмістила близько 115 тис. військовослужбовців біля кордонів України, на окупованому Кримському півострові та в окупованих районах Донецької та Луганської областей, а розвідка США попередила, що РФ може планувати масштабний наступ на Україну на початку 2022 р. за участю 175 тисяч бійців. 


«Хоча наміри російського диктатора Владіміра Путіна залишаються незрозумілими, Вашингтон обмірковує прохання Києва про більшу військову підтримку та безліч інших варіантів реагування За словами американських чиновників, знайомих із цим питанням, останніми тижнями до європейських столиць були направлені представники Держдепартаменту та Мінфіну США, щоб закласти основу для скоординованих санкцій», – зазначається. 


Пентагон відмовився надати подробиці щодо запиту України щодо додаткової військової допомоги або обговорення з боку США.


«Ми продовжуємо тісно співпрацювати з Україною, щоб оцінити конкретні вимоги до збройних сил України», – заявив представник Пентагону підполковник Антон Семельрот у коментарі «Foreign Policy». 


Ні Держдепартамент, ні Рада національної безпеки не прокоментували цю статтю.


«Поговоривши з майже двома десятками чиновників США, України та Європи, а також помічників Конгресу та регіональних експертів, видання пише, що адміністрація Джо Байдена змушена рахуватися з «привидом повноцінної війни в Європі», а деякі американські чиновники побоюються, що Вашингтон і його союзники роблять ті ж прорахунки, що й у 2014 р.», – наголошується.


Слід нагадати, що адміністрація Джо Байдена ще навесні цього року, до падіння урядового режиму в Кабулі, скерував в Афганістан велику кількість озброєння, в тому числі і сучасного. Але значна кількість техніки, зокрема, гелікоптери, залишилися. І чому б їх дійсно не передати Україні перед ймовірним наступом Росії, а не тоді, коли агресія може розпочатися і коли вже буде пізно?


Роман УСТИМЧУК.

На фото «Мілітарного порталу»: гелікоптери Ми-17В-5, які призначалися для афганської армії і які можуть бути надані Україні.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%