Бандера: ікона та пам’ятник
На Прикарпатті відреставрували ікону, котра належала батькові лідера однієї з гілок ОУН Степана Бандери. А на Волині в м. Луцьку приймають заявки на участь у конкурсі зі спорудження монумента Степанові Андрійовичу на вул. Лесі Українки.
Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери, історик Ярослав Коретчук 27 листопада повідомив:
«Ще одна ікона яка належала отцю Андрію Бандері відреставрована. Повертаємо нашу національну пам’ять та бережемо спадщину родини Бандер», – повідомив Ярослав Коретчук.
Як деталізувала «Історична правда», ікону відновили за кошти мецената, який побажав залишитись невідомим:
«Реставрації та консервації потребують ще чотири ікони, тож сподіваюсь знайдуться небайдужі».
Раніше ікону з родинного обійстя Степана Бандери, в основі якої зображено з’явлення Богородиці у храмі, безкоштовно відновив завідувач сектору реставрації Музею мистецтв Прикарпаття Зеновій Крок.
А тим часом у м. Луцьку, де за десятиріччя так і не спорудили монументу вождеві ОУН(б) Степанові Бандері біля РАЦу, триває конкурс на кращий проєкт, який збираються реалізувати в скверику по вул. Лесі Українки, де раніше було погруддя закатованому польськими жандармами комуністичного активіста Степана Бойка.

«Метою конкурсу є визначення кращого ескізного проєкту пам’ятника Степану Бандері, який був би гідним вшануванням та створенням неповторного образу борця за незалежність України, та гармонійного вирішення благоустрою прилеглої території», – йдеться у повідомленні Луцької міськради.
Як зазначається, конкурс проводитиметься з 20 жовтня 2021 р. до 20 березня 2022 р. Проєкти почали приймати з 1 листопада 2021 р. і будуть брати до розгляду до 17.00 11 січня 2022 р.
Призовий фонд конкурсу становить 45 тис. грн: за перше місце передбачається 20 тис. грн, 15 тис. грн – за друге, 10 тис. грн – за третє.

Місцем встановлення пам’ятника Степану Бандері визначено сквер між будинками 16-а та 24 на вул. Лесі Українки, де раніше був уже демонтований у процесі декомунізації монумент із погруддям очільникові воєводського комітету КПЗУ Степанові Бойку, який загинув у довоєнний час у Луцькій тюрмі.
До речі, поруч, іще з царського періоду, тривалий час у скверику була й вишукана капличка Іверської Богоматері, але в 60-ті роки минулого століття за одну ніч войовнича атеїстична влада її знищила.
Світлана КОМА.
На фото «Історичної правди», Романа УСТИМЧУКА і з архіву: пам'ятник Степанові Бойку; каплиця Іверської Богоматері, знищена атеїстами в скверику по вул. Лесі Українки в 60-ті роки минулого століття; відреставрована ікона, що належала священикові Андрію Бандері – батькові Степана Бандери.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
З Днем працівника лісу! Волинські сумоїсти здобули нагороди на чемпіонаті Європи Лісівники Школярі до Міжнародного Дня Миру організували благодійний ярмарок Владика Михаїл зустрівся з послом України Увага! Розшук! У Торчинській територіальній громаді відкрили поліцейську станцію Керував “під шафе” та хотів підкупити поліцейських: слідство розпочало кримінальне провадження У Луцьку “на зебрі” збили дівчину У Луцьку провели благодійний ярмарок задля хворих дітейІнтерв'ю


- Опитування
- Результати