У садибі-музеї лесі українки

У садибі-музеї лесі українки

Заключним акордом цьогорічного етапу Всеукраїнської акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом», який з 1 вересня по 30 листопада проходив у рамках Президентської програми «Зелена країна», на Волині стало відкриття виставки живопису «Лесиним шляхом» та висадження дванадцяти яблунь, груш і туй у музеї-садибі Лесі Українки. Цей символічний внесок волинян у Президентську програму «Зелена країна», якою за 3 роки передбачено висадити 1 мільярд нових дерев, збільшивши площу лісів за 10 років на 1 млн га, органічно вписався у майже 5-мільйонну «зелену армію» сіянців та саджанців сосни, дуба, модрини, берези, інших лісоутворюючих та декоративних деревних порід, а також фруктових деревець та кущів, що були висаджені на Волині й, зокрема, на Ковельщині.

– У рамках реалізації екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України» було забезпечено реалізацію ініціатив громадських об’єднань щодо участі в заходах з охорони, захисту, відтворення лісів, організацію медійних, виставкових, інших інформаційно-освітніх та виховних заходів, – мовить голова районної ради В’ячеслав Шворак. – Разом із Ковельською райдержадміністрацією наша районна рада, депутатський корпус, територіальні громади при безпосередній участі працівників ДП «Ковельське ЛГ», залучаючи громадську спільноту, молодь, учнівські лісництва, освітян району, дбали і про формування у населення екологічного світогляду, поширення інформації про необхідність збереження та відтворення лісових ресурсів, заохочення громадян до практичної діяльності в цій сфері, висвітлення заходів зі збереження та відтворення лісів. Ми й самі брали безпосередню участь у створенні нових лісових культур в угіддях ДП «Ковельське ЛГ». Завершити цю масштабну екологічну акцію було вирішено символічним дійством у музеї-садибі Лесі Українки с. Колодяжне.
Це місце було обране не випадково. Тут розпочиналася життєва дорога  всесвітньо відомої Лесі Українки, готувалася до друку її перша збірка поезій та було написано багато поетичних творів, які увійшли до скарбниці української та світової літератури. А її крилаті вислови «За правду, браття, єднаймось щиро!» та «Хто визволиться сам, той вільний буде, хто визволить кого – в неволю візьме» не втратили своєї актуальності до сьогодні. 2021-й в Україні оголошено роком Лесі Українки, 150-річчя якої відзначаємо.  То ж за ініціативи Волинського обласного відділення Українського Фонду культури та ректора ВНУ ім. Лесі Українки спільно з ДП «Ковельське ЛГ» в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї співачки «Досвітніх вогнів» 26 листопада 2021 р. відбулося відкриття виставки творів живопису малярів України, що співзвучні з мотивами творчості Генія літературної думки. «Лесиним шляхом» – так назвали цю виставку, як і попередню, що відбувалась у галереї Волинської обласної ради весною цього року, адже під час відкриття презентовано каталог виставки в облраді, який вийшов друком у видавництві «Редакція газети «Доля». Планування формату проведення акції організовано пресслужбою Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. 
– Це був підсумковий захід Всеукраїнської акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом», яка в рамках Президентської програми «Зелена країна» проходила з 1 вересня по 30 листопада в Україні і на Волині, – розповів голова Волинського відділення УФК Геннадій Сарапін. – Попри виставки, ДП «Ковельське ЛГ» підготувало до висадки шість декоративних туй та стільки ж яблунь і груш.   До музею-садиби Лесі Українки в Колодяжному приїхали голови Ковельських районної державної адміністрації та районної ради Ольга Черен та В’ячеслав Шворак, Колодяжненський сільський голова  Віталій Кашик, директор ДП «Ковельське ЛГ» Віктор Данилюк, голова Ковельської філії «Союзу Українок» і Громадської ради при Ковельському міському голові Лілія Єгорова. Відкрив виставку голова Волинського обласного відділення Українського фонду культури та за сумісництвом директор музею-садиби Самійла Підгірського Геннадій Сарапін. Він акцентував увагу присутніх на творах живопису, які символічно перегукуються з мотивами драми-феєрі «Лісова пісня». На цій виставці представлено роботи членкині НСХУ Світлани Костукевич, Світлани Орловської, народного художника України Валентина Колосова, Євгена Панагайби, Валентина Віднікевича, Івана Бойка, Геннадія Сарапіна, Володимира Шандиби, Сергія Носка, Сергія Ліпича, Людмили Бірук, Сергія Максимчука, Федора Матейчука. Окрасою виставки стала знакова картина Василя Королюка – «Портрет Лесі Українки» (у зрілому віці).
Окрасою цього мистецько-природничого заходу став виступ юної скрипальки, учениці класу скрипки Ковельської школи мистецтв Вероніки Чабан (викладач Алла Завірюха). Директор музею-садиби Ольга Бойко зазначила, що саме такі події наповнюють музей життям і не втрачається зв’язок з тогочасною передовою інтелектуальною думкою, яка актуальна і в наш непростий, з військовими діями, час. Заслужений працівник культури України, науковий співробітник музею-садиби Самійла Підгірського Іван Сидорук наголосив, що внутрішня культурно-політична ситуація аж ніяк не змінилася, що і досі воюємо проти того самого ворога, що й тоді – російської імперії.  На завершення виступів куратор виставки Генадій Сарапін зробив алегоричне порівняння, назвавши дядьком Левом директора ДП «Ковельське ЛГ» Віктора Данилюка, а мавкою – інженера лісових культур цього підприємства Марійку Марощук. Відтак, усі присутні долучилися до акції з висадки фруктових дерев у саду біля Сірого і Білого будиночків і туй у парку біля музею-садиби. Членкині ковельської філії «Союзу Українок» Наталія Козоріз та Олена Місюра долучили до цього дійства свою юну колегу, скрипальку Вероніку, для якої деревце, висаджене в садибі Лесі Українки, виявилося першим у її житті. Можливо, ця знаковість – не випадкова. 
– Кожне посаджене деревце – у майбутньому буде окрасою нашого краю, –каже директор ДП «Ковельське ЛГ» Віктор Данилюк. – Мені приємно, що цей завершальний акорд цьогорічного президентського «Зеленого марафону» у музеї-садибі Лесі Українки ми здійснили разом з головами Ковельських районних державної адміністрації та ради Ольгою Черен та В’ячеславом Швораком, Колодяжненським сільським головою Віталієм Кашиком, громадськими активістами Союзу Українок за безпосередньої участі Волинського відділення УФК, символічними учасниками якого незримо стала славетна Леся Українка та наші сучасники-художники.

Світлана СЛОБОДЯНЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%