Туманний міністерський вояж

Туманний міністерський вояж

Як виявилося, з усіх офіційно підтверджених посадовців, які 12-21 листопада ц. р. ніби то в президентській резиденції «Синьогора» на Прикарпатті святкували 50-річчя керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, був хіба що міністр Олексій Чернишов. Але як він там опинився і що робив того ж дня у сусідньому м. Рівному, не заїхавши на Волинь?

Частину відповіді дає пресслужба Рівненської облдержадміністрації. Отже, 19 листопада в другій половині дня там повідомили:
«Під час робочої поїздки в область міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов оглянув будівництво стадіону «Авангард» та дитсадок у м. Рівному. Об’єкти зводяться у рамках програми Президента України «Велике будівництво».
Як розповів голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль, на стадіоні значно пожвавилися темпи будівництва. Цьому, зокрема, сприяло створення спільної комісії, яка щотижня проводить наради щодо якості та темпів будівництва. Готовність об’єкту 60%. Вже завершили земляні роботи по чаші стадіону, центральному вході та східній трибуні. Будівельники вже утеплюють фасад, облицьовують центральний і боковий входи».
У цьому сенсі слід зазначити, що рівненський «Авангард» має прямий стосунок до однойменного луцького стадіону. Насамперед, команда «Верес» (Рівне) хоча за підсумками минулого сезону й вийшла в Українську прем’єр-лігу, але сертифікованого за вимогами УЄФА домашнього стадіону не мала. Регламент УПЛ в такому випадку передбачає, що можна використовувати ліцензовану арену в межах тієї ж області, котру представляє клуб. Але у відомстві Андрія Павелка (очільник Української асоціації футболу, – ред.) вирішили піти назустріч «народній команді», тому цією нормою знехтували, давши рівнянам квиток в елітний дивізіон, де вони доволі успішно грають.Але – не в себе вдома, а орендуючи стадіон «Авангард»… у м. Луцьку. Для ФК «Волинь» це економічно вигідно, бо щоразу «Верес» за «домашній матч» на домашній арені «хрестоносців» платить кругленьку суму оренди – до 200 тис. грн.
Утім, це проблему адекватної спортивної інфраструктури в сусідньому обласному центрі не знімає. І там в авральному порядку приступили до її спорудження за бюджетні кошти.
Тим паче, що знову проявився «волинський слід»: мером м. Рівного люди обрали представника «Європейської Солідарності» Петра Порошенка – уродженця с. Липне раніше Ківерцівського, а тепер Луцького р-ну Олександра Третяка.
Проте торік, пообіцявши таки спорудити реконструйований «Авангард», Олександр Третяк зрозумів, що обпікся на холодному. Тому зараз вже говорить очевидні речі: вартість арени постійно збільшується і після останніх змін за різними оцінками становить від 400 до 550 млн грн. Тому очільник міста переконаний, що така сума є непідйомною для міського бюджету, тому потрібно знаходити додаткові кошти на реконструкцію…
«Серед актуальних питань є набагато більш актуальніші питання – громадський транспорт, питання охорони здоров’я. Це набагато пріоритетніші питання особисто для мене. Питання стадіону зараз переклалось на плечі новообраної міської влади. Вартість стадіону росте, як гриби після дощу. Треба зібрати всі документи, подивитися чому так швидко збільшується вартість реконструкції», – зазначив Олександр Третяк, якого цитує портал «Рівне. Медіа».
Тож невизначеність з подальшою долею «Авангарду» змусила керівництво рівненського «Вереса» знаходити інший стадіон для проведення матчів у Прем’єр-лізі. Зараз клуб розглядає потенційну можливість залучення стадіону «Ізотоп» у м. Вараші (колишній Кузнецовськ неподалік волинської Маневиччини, – ред.)Тим часом на «Авангарді» за останні кілька місяців суттєвих змін непомітно. На об’єкті задіяні поодинокі працівники. За півтора року будівельники звели частину східної трибуни, а також працювали над підігрівом та дренажем футбольного поля…
Тому з чим там «ознайомлювався» міністр Олексій Чернишов, якому на голову нахлобучили білу будівельну «командирську каску» з написом «Велике будівництво», так і не ясно…
Так само не зрозуміло, як, усе-таки, бути з тією клятою політикою. Отже, мер м. Рівного Олександр Третяк ішов на вибори під знаменами партії Петра Порошенка, який гостро критикував і продовжує кпинити чинного Главу держави Володимира Зеленського. І при цьому сьому – розраховує разом із «губернатором» Віталієм Ковалем на «грубі гроші» з Державного бюджету, по суті, на приватний стадіон. 
Мало того: недавно спортивним директором НК «Верес» (Рівне) призначено… уродженця м. Луцька В’ячеслава Шевчука, який фактично весь свій спортивний шлях провів у… донецькому «Шахтарі». Прибувши в сусіднє місто, він навіть сфотографувався в недобудованій спортивній споруді та заявив, що її скоро введуть в експлуатацію:
«Сьогодні я побував на стадіоні в Рівному. Класно, що в нашій країні будують такі споруди, куди люди можуть прийти і забути про свої повсякденні труднощі, насолоджуючись футболом»... 
Отже, з великою вірогідністю можна вважати, що рівненська команда зараз знаходиться в сфері інтересів олігарха Ріната Ахметова, з телеканалами якого, до речі, через «вагнергейт» також борються «слуги народу», їх ігнорує і сам Андрій Єрмак.
То як Олексій Чернишов зможе пояснити на Банковій всі ці політично-будівельні хитросплетіння, адже, по суті, він висловлює намір використати бюджетні кошти на стадіон, який могли б відремонтувати або Петро Порошенко (соратник мера Олександра Третяка), або Рінат Ахметов (негласний патрон НК «Верес»)?
Втім, щоб картинка «продуктивного візиту на Рівненщину» була яскравішою, місцеві чиновники організували мыныстру ще кілька виставкових поїздок:  він побачив дошкільний заклад на вул. Коновальця у м. Рівному (розпочали зводити «з нуля» у минулому році за кошти бюджету м. Рівного, – ред.) та спорткомплекс на вул. Макарова…
«Держава завжди виконує свої зобов’язання щодо фінансування об’єктів. Як правило, це найбільша частка співфінансування в регіонах. Тому ті проєкти, які ми анонсуємо, у тому числі в Рівному, будуть виконані. Також важливо максимально використати об’єм коштів ДФРР на цей рік», – зазначив Олексій Чернишов перед тим, як залишити Рівненщину.
Виявляється, потім його шлях проліг не на схід, до столиці, а в протилежному напрямку: через сусіднє м. Дубно – аж до с. Гута Івано-Франківської обл., де й знаходиться президентська резиденція «Синьогора» і де, за результатами розслідування «Української правди», в ці дні керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у вузькому колі з використанням гелікоптерів ДСНС для транспортування особливо важливих персон і відзначав власне 50-річчя.
До речі, ця державна резиденція колись для журналістів не була за сімома печатями. Приблизно в 2019 р. тодішній Президент України Віктор Ющенко саме тут проводив велелюдну пресконференцію, в якій серед інших взяли участь і представники волинських ЗМІ. Зокрема, головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк, заступниця гендиректора ВОДТРК Ольга Куліш та заступниця головного редактора газети «Волинь-нова» Галина Світліковська.
Віктор Андрійович тоді дав вичерпні відповіді на всі запитання, а потім запропонував на свіжому повітрі… посмажити шашлики.  Так виникла серія неформальних та невимушених розмов. А головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк навіть висловив ідею нарешті присвоїти звання «Народний артист України» одному зі славетних луцьких музикантів. Віктор Ющенко, покликавши тодішню керівницю Секретаріату Президента Віру Улянченко, озвучив відповідне доручення. Правда, перед тим уточнивши в Ольги Куліш, чи справді гідна озвучена персона такої відзнаки. Почувши ствердну відповідь, Глава держави пообіцяв, що до Дня Незалежності несправедливість буде виправлена (раніше на цього кандидата документи представлялися неодноразово, але десь «губилися» по канцеляріях, – ред.). І 24 серпня в президентському указі серед інших прізвищ було й те, про яке говорили в «Синьогорі»…
Тому що правда, то правда: були часи, коли в «Синьогорі», що в гірському с. Гута на Івано-Франківщині, бували не лише під парканом із охоронцями, але й усередині. І на правах не «небажаних осіб», а як жадані гості…
Повертаючись до «ювілейного скандалу» нинішнього керівника президентської канцелярії Андрія Єрмака, слід зазначити, що офіційно Олексій Чернишов туди прибув із м. Рівного службовим автомобілем, підтвердила навіть пресслужба Офісу Президента, закликавши не спекулювати на темі ювілею Андрія Єрмака.
«З-поміж державних посадовців, які фігурували в розслідуванні, в Офісі Президента підтвердили присутність міністра з розвитку громад та територій Олексія Чернишова. За їхніми твердженням, міністр прибув до карпатської резиденції на авто з Рівного автотранспортом», – передали коментар із Офісу Президента колеги з «Української правди», які провели розслідування, як і де святкував Андрій Єрмак.
Відтак, це пояснення ще більше нагнало туману й на так туманну історію. По-перше, чим реально займався міністр у м. Рівному? По-друге, чи законно використовував службовий автотранспорт, їдучи у с. Гута, де резиденція «Синьогора»? Коли і як звідтіля повернувся в столицю? І, найцікавіше, чим у ці вихідні займався його водій, який отримує, як і міністр, зарплату з Державного бюджету?

Роман УСТИМЧУК.
На фото пресслужби Рівненської облдержадміністрації, «Радіо ВВС Україна» та НК «Верес»: В’ячеслав Шевчук на території рівненського стадіону «Авангард» (1 стор.); президентська резиденція «Синьогора» в Карпатах; Олексій Чернишов (у центрі) щось оглядає у м. Рівному. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%