Ґендерна рівність по-армійськи

Ґендерна рівність по-армійськи


Тривала боротьба багатьох феміністок за розширення прав жінок призвела до несподіваного, але цілком закономірного результату. Міністерство оборони України на тлі зростання воєнної загрози з боку Московії значно розширило перелік професій, представниці яких жіночої статі повинні стати на військовий облік.


Міністерство оборони України затвердило перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних.


Як передає Агенція «Укрінформ», відповідний було прийнято ще 11 жовтня ц. р., і він вступив у стилу.


Документом затверджується перелік спеціальностей та/або професій, споріднених із відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних.


«До переліку ввійшла велика кількість популярних професій, зокрема медики, фармацевти, юристи, програмісти, соціальні працівники, менеджери, бухгалтери, журналісти, музиканти, працівники ресторанів та готелів, рекламники тощо. Приведення нормативно-правових актів у відповідність із наказом Головнокомандувач Збройних Сил України має забезпечити у шестимісячний термін з дня набрання документом чинності», – зазначається.


Як повідомляв раніше «Укрінформ», у жовтні в межах форуму «Армія, побудована на довірі» відбулося обговорення механізмів запобігання та реагування на випадки насильства за ознакою статі та сексуальних домагань.


В обговоренні взяли участь жінки-військовослужбовиці, військові капелани, представники неурядових правозахисних організацій, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Міністерства оборони, Міністерства у справах ветеранів, Генерального штабу Збройних сил України, посольства Сполучених Штатів Америки, Центру інформатизації та документації Північноатлантичного альянсу.


Відтак, невдовзі жінки відповідних професій будуть змушені стати на облік у колишніх військкоматах, які зараз мають статус Центрів комплектування та соціальної підтримки. Враховуючи допотопний рівень електронного документообігу в цих структурах, можна припустити, що довжелезні черги під дверима кабінетів у цих установах складатимуться вже не тільки з юнаків та чоловіків, але й із дівчат та жінок.


Крім цього, представниці прекрасної половини людства можуть в разі мобілізації залучатися до еральної служби в ЗСУ.


Наш кор.

Ілюстративне фото Агенції «Укрінформ».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%