«Океан мрії» без… Московії

«Океан мрії» без… Московії


Депутати Рівненської та Львівської обласних рад вважають, що зміна назви Московського царства залишила серйозний виклик ідентичності українського народу. А тому пропонують центральним органам української влади відмовитися від терміну «Російська Федерація» та почати використовувати «Московія». Позиція волинських депутатів із цього приводу наразі невідома.

Львівська обласна рада слідом за Рівненською просить Президента Володимира Зеленського та Верховну Раду відновити історичну справедливість і надалі використовувати назву «Московія» замість «Росія» та «Російська Федерація».


Відповідне звернення підтримали депутати Львівської облради на сесійному засіданні, а раніше з подібним зверненням до влади також виступили депутати Рівненської облради.

«На думку депутатів двох західноукраїнських і сусідніх із Волинню облрад, влада країни-агресора «неправомірно користується вкраденою державною та географічною назвою Росія».


Зазначається, що 300 років тому, після низки перемог над Швецією та укладання Ніштадського мирного договору, 22 жовтня 1721 року Пьотр I перейменував Московське царство на Росію, а себе проголосив імператором. На картах та атласах XV, XVI і навіть XVIII століття не відображена така країна як Росія, а лише як Московія. Московська держава повсюдно називалася як Московія, Московитія, інколи ж навіть Тартарія. Наприкінці XVIII століття Росія окупувала всю територію Великого князівства Литовського та значну частину Польщі, перед Єкатєріной II», – пише портал «Главком».


У зверненні депутатів йдеться, що відбулася фальсифікація історії для обґрунтування законних претензій Росії на чужі землі: змінено історичні документи, де російський та московський народи об'єдналися як слов'янські; придумано історію боротьби національно-визвольних українських, білоруських та польських рухів, які завжди мріяли стати однією країною; поширений міф про лідерство Росії як слов'янської країни.

Депутати вважають, що зміна назви Московського царства залишила серйозний виклик ідентичності українського народу.

Якою буде реакція центральних органів влади на ініціативу депутатів Рівненської та Львівської облрад, наразі невідомо. Також на цей час немає інформації про те, чи долучиться до ухвалення аналогічної заяви Волинська облрада.


А тим часом у демократичному світі поширюється ідея публікації карт узагалі без позначення «Росії-Московії». Натомість пропонується позначати цю гігантську територію з понад 2 тис. місцевих конфліктів та диктаторським та агресивним режимом як «Океан мрії».


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Оnline.ua»: «Океан мрії» замість країни-агресора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%