У школах Луцької ОТГ впроваджено програму «Знати, щоб жити»

У школах Луцької ОТГ впроваджено програму «Знати, щоб жити»

«Знати, щоб жити» - програму з такою назвою з вересня поточного року впроваджено у школах нашого міста та в приєднаних територіях. Вона спрямована на формування духовних цінностей та здорового способу життя у молоді.

Координатор програми Петро Олексюк розповів, що вона включає 14 тем і розповідає усю правду про вплив наркотиків, алкоголю, тютюнопаління, ігроманію та життя онлайн.

«Ми застерігаємо дітей від небезпек, які є в інтернеті та розповідаємо про небезпеки, з якими вони можуть зустрітись у своєму молодому віці. З іншого боку мотивуємо їх та показуємо, які є альтернативи для розвитку їхньої особистості», - зазначає лектор.

Програма «Знати, щоб жити» працює з вересня. Вона спрямована на учнів 8-11 класів. За потреби — читають лекції й молодшим. Здебільшого на виховних годинах. На постійній основі в школах задіяно три лектори, допомагають також волонтери.

«Такі уроки дуже потрібні молоді, - ділиться емоціями після лекції одинадцятикласниця Катерина Ткачук. - На мою думку це дуже актуальна тема на сьогодні, адже від залежності страждає багато людей та й дуже сумна статистика. Такі уроки дають зрозуміти, що життя — це найважливіша цінність. І його потрібно берегти. Такі проблеми не повинні виникати, тому що треба жити у задоволення без наркотиків, алкоголю та тютюну».

Курс лекцій узгоджено з департаментом освіти Луцької міської ради. Про це зазначив один із ініціаторів розробки цієї програми депутат міської ради Роман Кравчук. Він каже, що багато років свого життя присвятив молодим людям, працюючи з ними. І будучи в цій темі він побачив проблематику з чим вони зіштовхуються.

«Хоч ця програма й нова, але вже є хороший результат. Вона допомагає нашим дітям зберегти своє майбутнє. В наступному році ми хочемо адаптувати програму для студентів та зняти фільм про вплив наркотиків. Ми готові ділитись нею з іншими містами, тому що вже маємо чимало заявок», - сказав він.

«Програма передбачає багато заходів: і спілкування з молоддю, і блокування телеграм-каналів, де продаються наркотики, замальовування надписів. Також буде посилена робота з поліцією по громадянах, які роблять закладки по місту. Але просвітницька робота у нас на першому місці. Бо якщо не буде попиту — не буде й пропозиції», - розповів у свою чергу Луцький міський голова Ігор Поліщук.

В підготовці та в реалізації програми «Знати, щоб жити» залучено свідомий бізнес. Підприємці Леонід Джулінський та Григорій Зеленюк профінансували її розробку та виплачують зарплати трьох працівників.

Дар’я ОНІМОВА.

Фото Луцькради.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%