В області формують кадр військових частин територіальної оборони

В області формують кадр військових частин територіальної оборони


Законом зафіксовано створення комплексної всеохоплюючої системи національного спротиву (протидії) агресору за рахунок залучення широких верств населення до територіальної оборони на підконтрольних територіях та/або руху опору на окупованих чи захоплених територіях, підготовки громадян України до виконання специфічних завдань територіальної оборони і руху опору.


Про це йшлося під час  вчорашної наради за участю заступника голови облдержадміністрації Андрія Ярмольського та заступника голови Волинської обласної ради Григорія Пустовіта, представників правоохоронних органів та силових структур, командирів військових частин, начальників територіальних центрів комплектування, голів райдержадміністрацій та територіальних громад.


Учасники наради обговорили основні заходи ТрО та проблемні питання щодо формування кадру військових частин на Волині.


Як зазначив військовий комісар ОТЦКСП, Закон України «Про основи національного спротиву» врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору і відповідної підготовки громадян України до національного спротиву, що є невід'ємною складової всеохоплюючої оборони держави на всій території України.


У свою чергу, заступник начальника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Шрамко інформував присутніх про заходи взаємодії керівництва місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення виконання завдань ТрО. 


Зокрема, він як зазначив, що усім суб’єктам ТрО в райони та територіальні громади був надісланий План заходів щодо реалізації положень Закону України «Про основи національного спротиву» в області у 2021 році.


«Також облдержадміністрація у взаємодії з обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки опрацювала зміни до прийнятої рішенням обласної ради від 10.12.2020 № 2/14 Програми матеріально-технічного забезпечення військових частин (установ) та підрозділів правоохоронних органів, проведення заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, підготовки до оборони держави в області на 2021–2025 роки, які були розглянуті та затверджені рішенням обласної ради від 09.12.2021 № 10/10. – повідомив Віктор Шрамко. – Змінами передбачено в період 2022–2025 років виділення на потреби ТрО (для військової частини А7028) 7,75 млн гривень».


Під час засідання про хід виконання заходів формування військових частин територіальної оборони та завдання і проблемні питання щодо прискореного розгортання в області кадру цих частин доповів командир військової частини А7028 Олександр Скумбрій


Як зазначив Олександр Скумбрій, спільно з райдержадміністраціями і територіальним громадами визначені місця розташування батальйонів бригад ТрО та виділені приміщення у чотирьох районах області та м. Луцьку. Наразі вирішення потребує питання всебічного забезпечення підрозділів ТрО в районах, зокрема, прийняття та реалізації відповідних Програм, облаштування та оснащення виділених приміщень необхідними меблями тощо.


Зважаючи на те, що Законом «Про основи національного спротиву» визначається роль голів ОДА, РДА як керівників штабів зони і районів ТрО, на яких покладаються повноваження щодо організації вищезазначених питань, заступник голови облдержадміністрації Андрій Ярмольський доручив профільному управлінню ОДА спільно з РДА та командуванням військової частини А7028 узагальнити інформацію щодо потреб батальйонів ТрО у кожному районі.


«Ми прикордонна область і тому як ніхто інший маємо вжити усіх дієвих заходів з розгортання кадру підрозділів територіальної оборони та облаштування їх пунктів постійної дислокації, – наголосив Андрій Ярмольський. – Також необхідно опрацювати питання щодо винесення на розгляд сесій відповідних міських, селищних та сільських рад питання про збільшення фінансування заходів розгортання підрозділів ТрО, внесення необхідних змін у діючі програми їх матеріально-технічного забезпечення або щодо прийняття нових програм».


Ольга ДАНИЛЮК.

Фото: Волинської ОДА.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (578) - 87%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%