Дешевий Інтернет закінчився! Злазьте…

Дешевий Інтернет закінчився! Злазьте…


Ціни за користування «Всесвітньою павутиною» в 2022 р. істотно виростуть. Особливо в селах: ледь не на 30%! Чому так станеться і як рятуватися?


Серед причин чергового здорожчання – вартість палива, електрики та інших ресурсів, заявив член парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.


За його словами, зростають в ціні не тільки енергоресурси, більше того - введено мито в 23,5% на імпорт кабельної продукції. Всі ці фактори призведуть до подорожчання вартості, пише Інформатор.


Експерти кажуть, що в Україні найдешевші в світі ціни на Інтернет, а провайдери заявляють, що в країні вартість підключення спочатку була нижче покладеної, а якість послуг була на досить високому рівні.


«За їхніми словами, на зростання цін також впливає зростання мінімальної зарплати, адже за нею тягнуться витрати і податки, і оплата за інфраструктуру. А співробітники не хочуть знижувати рівень життя і хочуть гідно заробляти. Також впливають ціни на енергоресурси-доводиться більше платити за електроенергію.Уточнюється, що в минулі роки ціна піднімалася на 10-15%. У 2022 р. буде таке ж підвищення, але кожен провайдер сам приймає рішення», – пише портал «Обозреватель».


За прогнозом експертів, подорожчання торкнеться районних центрів, невеликих міст, сіл. У великих містах воно не буде так відчутно, оскільки велика конкуренція і провайдери не наважаться істотно підвищувати ціни.


«У середньому, це буде коливатися від 15 до 25 відсотків, не більше. Можливо, до 30% дійде, але це дуже у віддалених місцях, де мінімальна кількість конкурентів. Ціни підвищаться відразу, на початку року, адже для оператора дуже болісно кожне підняття цін», – вважають експерти.


Відтак, дармовий Інтернет закінчується. А коли ще й як у всіх країнах ЄС доведеться платити за користування сайтами та реєструвати картки в телефонах, бажаючих безкоштовного сиру в «Світовій павутині» значно поменшає, в тому числі і на Волині.


Світлана КОМА.

Ілюстративне фото Агенції УНІАН.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (568) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%