Tatra для українського війська

Tatra для українського війська

На ДП «Шепетівський ремонтний завод» прибула партія шасі Tatra для випуску нової української 220-мм реактивної системи залпового вогню «Буревій». Про це інформує Defense Express.

Defense Express отримав ексклюзивні фото з оборонного підприємства з новими Tatra T815-7 у колісній формулі 8х8. Мова йде про першу партію у кількості 16 машин, які були прийняті фахівцями державної компанії «Укрспецекспорт» у чеського виробника Excalibur Army і надходять на підприємство.

Ці шасі були спеціально доопрацьовані чеською компанією Excalibur Army під вимоги українського війська та з урахуванням встановлення на неї направляючих та системи керування вогнем РСЗВ «Буревій», які були сформовані Центральним НДІ озброєння та військової техніки ЗСУ.

РСЗВ «Буревій» має калібр 220-мм та може використовувати всі наявні реактивні снаряди для «Урагану», а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які КБ «Південне» розробляє у рамках програми «Тайфун-2».

Нова реактивна система від "Шепетівського ремонтного заводу" оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі бою. 

Це дозволяє включити «Буревій» у єдиний розвідувально-ударний контур, коли інформація від засобів розвідки, на кшталт БПЛА, у режимі он-лайн передається на засоби ураження. Це мінімізує до лічених хвилин час від виявлення цілей до їх знищення.

Фахівці ЦНДІ ОВТ ЗСУ провели грунтовний аналіз усіх варіантів розвитку вітчизняних систем РСЗВ та артилерийського озброєння у контексті підвищення вимог до мобільності та живучості зразків і надали перевагу рішенням з використанням платформ від компанії ExcaliburArmy.

Напрацювання ЦНДІ ОВТ ЗСУ, власне, і стали основою для започаткування нового проєкту, який нині вже реалізований чеською Excalibur Army у частині створення платформи з унікальною захищеною кабіною - з максимально комфортними умовами для роботи бойового розрахунку у різних умовах експлуатації.

Варто зазначити, що шасі Tatra були обрані Міноборони як платформа для всіх важких артилерійських, реактивних, ракетних та ряду допоміжних систем. Це стало можливим завдяки тому, що шасі T815-7 у колісній формулі 8х8 має величезний запас вантажопідйомності, який становить до 24,5 тонн.

Зокрема, на цьому чеському шасі вже розміщено береговий комплекс «Нептун»  та мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс «Мінерал-У».

Також саме Tatra має стати платформою для високоточної ракетної системи «Вільха», яка зараз розміщується на шасі МАЗ-7310.

Крім того, саме шасі Tatra використовується у САУ Dana-M2 від Excalibur Army, яка пройшла функційні випробування у Збройних Силах України у 2021 році і вже три роки поспіль знаходиться у державному оборонному замовленні як зразок, що вкрай потрібен для посилення бойового потенціалу арткомпоненти Сухопутних військ. Висока ймовірність, що з 2022 року ця закупка почне нарешті реалізуватись.

Наш кор.

Фото Defense Express.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%