І на стіні – два портрети!

І на стіні – два портрети!


В Луцькому СІЗО перед Новим роком втретє в 2021 р. замінили начальника. Як годиться в стилі візантійщини, з хлібом-сіллю, вишитим рушником і жінкою в національному костюмі. І – аж із двома портретами на стіні…


25 грудня 2021 р. колективу установи «Луцький слідчий ізолятор» представили нового начальника – майора внутрішньої служби Андрія Гульоватого.


На сторінці цієї специфічної установи у Фейсбук було повідомлено:

«У ході візиту в супроводі нового начальника було здійснено обхід території установи, харчоблоку, складських приміщень, камерних приміщень, де утримуються жінки та неповнолітні, камерних приміщень з поліпшеними умовами тримання. Також були визначені пріоритети в роботі та виконання поставлених завдань. У подальшому керівники побажали оптимізму, реалізації ідей і задуманих планів».


Все це відбулося буквально за кілька днів після того, як саме в Луцькому СІЗО  під час позапланового обшуку прокурори галузевого відділу Волинської обласної прокуратури спільно з працівниками Державної установи «Луцький слідчий ізолятор» провели загальний обшук камер установи, де утримуються в’язні.


Як повідомила повідомила пресслужба прокуратури Волинської області, «вилучили заборонені для користування ув’язненими в місцях несвободи предмети: мобільні телефони та аксесуари до них, колюче-ріжучі предмети».


Прокурори дійшли висновку про притягнення винних у порушеннях службових осіб установи до передбаченої законом відповідальності.


А буквально 24 грудня тут затримана за підозрою в розповсюдженні наркотиків та крадіжках молода жінка скоїла самогубство, повісившись на простирадлі.


Трагічний випадокі те, як його допустили працівники СІЗО, вивчає Державне бюро розслідувань.


Узагалі ж, у цьому місці тимчасового тримання громадян, які, зазвичай, не засуджені, а перебувають під вартою на час розслідування,за наполяганням прокурорів звільнені п'ять незаконно утримуваних там осіб, строк відбування призначеного покарання яких закінчився.


У серпні також тут у камері 19-річний підсудний до смерті забив 62-річного лучанина Василя Пилипюка, який раніше сокирою в м. Луцьку зарубав дружину та доньку. Адміністрація СІЗО в особі тодішнього начальника Сергія Киреєва заявила, що цей персонаж на умови утримання не скаржився…


У 2021 р. також  органами обласної прокуратури з питань додержання в державній установі режимних вимог і дотримання прав узятих під варту та засуджених осіб внесено 24 вказівки, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 18 осіб та зареєстровано 1 кримінальне провадження...


Вочевидь, що в Міністерстві юстиції України, якому підвідомча ця установа, вирішили не чекати результатів розслідування смерті жінки, звільнили попереднього начальника Сергія Туркалевича (трудився лише з 11 листопада ц. р., раніше тут був головним Сергій Киреєв! – ред.) і призначили нового – Андрія Гульоватого.


Цікаво, що адміністрація в соцмережах показала і фотографії з процедури представлення нового начальника. Ще від старого тут на стіні залишилися 2 портрети: Президента України Володимира Зеленського як Гаранта Конституції і чомусь Прем'єр-Міністра України Дениса Шмигала, що жодним протоколом не передбачено…


Ну, а урочистість провели в стилі візантійщини, з хлібом-сіллю, вишитим рушником і жінкою в національному костюмі… Наче й не тут повісилася нещасна підсудна…


Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: під час урочистого представлення нового начальника з двома портретами на стіні кабінету.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%