30 років тому СССР «наказав довго жити»

30 років тому СССР «наказав довго жити»


25 грудня 1991 р. перший і останній Президент СССР Міхаіл Горбачов формально пішов у відставку. Над Кремлем опустили червоний прапор із серпом та молотом і підняли біло-червоно-синій триколор із імператорським двоголовим орлом. Проте одна місоковська імперія рухнула, але замість неї диктатор Владамір Путін намагається завоювати нову…


А 26 грудня парламент країни – Верховний Совєт Союза Совєтскіх Соціалістічєскіх Рєспублік –  офіційно визнав незалежність 15 нових держав та припинив існування СССР.


Слід нагадати, що Міхаіл Горбачов (1931 р. н., живий і досі, – ред.) прийшов до влади у 1985 р. як Генсек ЦК КПСС, йому було лише 54 роки.


Міхаіл Сєргєєвіч почав низку реформ, щоб вдихнути нове життя у країну, яка була у стані стагнації.


«Багато хто стверджує, що ці реформи, відомі як Перебудова (відновлення та реструктуризація) та Гласність (відкритість і свобода слова), призвели до занепаду країни. Інші кажуть, що СССР не можна було врятувати з огляду на його жорстку структуру», – зазначає «Лівий берег».


В наш час Міхаіл Горбачов заявив, що СССР можна було б врятувати. якби не дії Росії, України і Білорусі, які в Біловезькій Пущі його ліквідували. Він і досі вірить, що велика країна на зразок ЄС зі спільною валютою, армією, транспортом і надрами та з максимумом свободи в іншому для країн-учасниць могла б існувати.


Хоча він не згадує, що перед розпадом країна опинилася перед загрозою голоду, холоду, і в ній виникло чимало територіальних воєн, які тривають і досі (Придністров'я в Молдові, Нагірний Карабах (Арцах) у Вірменії та Азербайджані, – ред.).


В той же час кремлівський агресор Владімір Путін ще на зорі приходу до влади назвав розпад червоної імперії «найбільшою геополітичною трагедією ХХ ст.», а тому в наш час намагається знову окупувати колишні республіки, насамперед – Україну.


Роман УСТИМЧУК.

Ілюстративне фото порталу «Лівий берег».  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%