Реальність похоронила обіцянки

Реальність похоронила обіцянки


63,5% громадян переконані: «терпіти таке становище вже неможливо»! Ще більше опитаних українців вважає, що «країна рухається не туди». Чому влада другий рік поспіль викликає таке розчарування в рядових співвітчизників?


Лише трохи більше 10% опитаних соціологами Центру Разумкова українців вказали, що ситуація не така вже й погана, і «жити можна».


Більшість українців вважає, що події у країні розвиваються у неправильному напрямку. Таку думку висловили 68,5% респондентів, що взяли участь у соціологічному опитуванні Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Лише 17% опитаних вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку.


Як зазначають соціологи, на яких посилається «Німецька хвиля», результати дослідження, опубліковані 24 грудня, майже не відрізняються від тих, що були рік тому (67 і 16,5 відсотка відповідно). Але вони істотно гірші, ніж у грудні 2019 р. – тоді 44% українців вважали, що події розвиваються у правильному напрямку, а 36% – навпаки.


Загалом зараз лише 12% опитаних, оцінюючи ситуацію в країні, зазначили, що «все не так погано і жити можна». 39% заявили, що «терпіти теперішнє становище вже просто неможливо». 44,5% респондентів вказали, що «жити важко, але можна потерпіти».


Авторка статті в «німецькій хвилі» Дар'я Нинько також зазначає: думки українців залежать від віку, достатку та регіону.


«Як підкреслюють соціологи, серед тих респондентів, яким не вистачає грошей навіть на необхідні продукти, 63,5 відсотка відповіли, що терпіти таке становище вже неможливо і лише чотири відсотка вказали, що все не так погано. Проте серед респондентів з вищим рівнем достатку варіант відповіді «не все так погано» обрали 34%. 23,5% з цієї групи теж вказали, що теперішнє становище неможливо терпіти.


Окрім того, істотно відповіді респондентів відрізняються і у різних вікових групах: старші люди песимістичніші. Так 22% молодих людей (від 18 до 29 років) вважають, що все не так погано, а 27% – що терпіти вже неможливо. Половина респондентів у віці 60+ оцінили ситуацію негативно, і лише 6%  – позитивно.


За даними соціологів, найбільш песимістично налаштовані жителі півдня та сходу країни – найнегативнішу відповідь обрали 48 та 45 відсотків респондентів відповідно. На заході такої думки дотримуються 35,5% респондентів, а в центрі – 33%.


Найбільша проблема – воєнний конфлікт на Донбасі. Опитані громадяни вказали, що найсерйознішою проблемою країни наразі вважають російсько-українську війну на Сході(так заявили 66% респондентів) та підвищення тарифів на комунальні послуги (65%). До інших проблем українці віднесли низький рівень зарплат і пенсій (61%) та підвищення цін на основні товари  (54%).


«При цьому, лише 5% українців зазначили, що з початку 2019 р. матеріальне становище їхньої сім'ї покращилося. Більшість (55,5%) вказали, що воно погіршилось, ще 36% – що не змінилося», – наголошує «Німецька хвиля».


Тому всі обіцянки всіх попередніх влад, що середньостатистичний житель України нарешті житиме краще, як і держава в цілому, виявилися блефом. А Волинь за доходами на душу населення взагалі знаходиться в нижній частини всіх областей держави.

 

Ольга ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото «franyk.city».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%