Немовлята на експорт…

Немовлята на експорт…


Поліція викрила 6 членів злочинної групи, яка продавала дітей від «сурогатних матерів» іноземцям. Чи були серед породіль волинянки, наразі невідомо.


«Організаторами групи були двоє засновників приватної клініки», – повідомило Міністерство внутрішніх справ України. – Вони вербували малозабезпечених жінок для участі у програмі так званого «сурогатного материнства». Народжувати немовлят жінки виїжджали до Чеської Республіки. Водночас  у жодних медичних документах не йшлося про сурогатне материнство. Натомість вказувалося, що немовлята народжені за стандартною процедурою.  У свідоцтві про народження дітей матір’ю зазначалася громадянка України, а батьком – іноземець». 


А згодом «сурогатних матерів» примушували видати себе за біологічних та оформити відмову від батьківських прав на користь іноземців. За послуги  організаторам злочинної групи платили 50-70 тисяч євро. 


Усього, як зазначає «Українська правда», за 3 роки злочинної діяльності від продажу немовлят вони отримали понад 1,2 мільйона євро.


Під час 20 обшуків поліціянти вилучили документи та печатки медичних закладів, а також автомобілі. Шістьом членам групи уже оголосили про підозри за ч. 3 ст. 149 Кримінального кодексу (торгівля людьми).


Імовірно, запобіжним заходом буде тримання під вартою або застава у 50 млн грн. Тепер підозрюваним загрожує від 8 до 15 років тюрми.


Чи були серед «сурогатних матерів» волинянки, невідомо.


Ольга ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото «Радіо ВВС Україна».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%